söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBAL'daki Belirsizlik  İsyan Ettirdi


BAL’daki Belirsizlik  İsyan Ettirdi

 

Bölgesel Amatör Lig (BAL) karşılaşmaları ile ilgili Futbol Federasyonun içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle her hangi bir takvim açıklaması başta BAL ligleri olmak üzere amatör liglerde forma giyerek ev geçindiren binlerce futbolcuyu isyan ettirdi. 

Sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlara futbolcular belirsizliğe tepkilerini gösterirlerken yurt genelinde de tepkiler çığ gibi büyümekte. Önceki gün Ankara’da bir araya gelen BAL liginde forma  giyen futbolcular tepkilerini dile getirdiler. Ankara Çubukspor’da forma giyen Barış Altındaş arkadaşları adına yaptığı konuşmada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu sorunlarına sahip çıkmamakla tepki gösterdi. 

Altındaş; ”Şu anda süper lig ve diğer profesyonel ligler oynanıyor. Bu Covid 19 virüsü sadece amatör liglerde mi tehdit. Amatör futbolcular  sekiz  aydır evlerine  ekmek götüremiyor.BAL  ve diğer amatör liglerin bir önce başlatılmasını istiyoruz”dedi. 

Öte yandan bu gün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığının Altındağ da bulunan binasının önünde toplanmaları beklenilen amatör futbolcular seslerini duyurmaya çalışacaklar.

 

Bu haber 629 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz