söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Özcan; “Gündeminizde doğalgaz borusu değil, milletin kaynamayan tenceresi olsun…”


CHP’li Özcan; “Gündeminizde doğalgaz borusu değil, milletin kaynamayan tenceresi olsun…”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’u eleştirdi.

“Çiftçimiz bitmiş durumda Metin Yavuz; Doğalgaz borularına bakacağına çiftçimize derman olun biraz…” diyen CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, açıklamasında şunları söyledi; “AKP’nin hizmet yarışına hiç girmeyip, direk kitabın ortasından aday gösterme yarışına giren vekili, bu sefer de yapılan bir doğalgaz yatırımını diline dolamış… Çekemiyorlar, hazmedemiyorlar, hasetlerinden adeta çatır çatır çatlıyorlar. Bilgisizlikleri cehalete, kuru cehaletleri ise, cümlelerine vuruyor…

Altyapı yatırımlarının tümünün, Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki AYKOME’de kararlaştırıldığından, aynı şekilde Aydın Büyükşehir’in yıllardır şehrimizin bilişim altyapısını da doğalgazı yaygınlaştırmaya çalıştığı gibi fiber optikle donatmaya uğraştığından haberleri dahi yok… Tabi nereden bilecekler? Hayatlarında bir kaldırım taşı değiştirmek mi nasip oldu bunlara?

Ancak ben bunlara, anlayabilecekleri dilden birşeyler söyleyeyim; Çiftçimiz bitmiş durumda Metin Yavuz; doğalgaz borularına bakacağına çiftçimize derman olun biraz, ne iş görür senin Tarım Bakanlığın? Bak, geçtiğimiz yıl salçalık biberi 1,90 liraya satmış çiftçimiz, bu yılsa en kabadayısını 70 kuruşa zor satıyor… 90 kuruşa ürettiği patatese 40 kuruş veriyor tüccar, 70 kuruşa ürettiği domates, fasulye de 40 kuruştan yukarı alıcı bulamıyor…

Şimdi bu rakamları tekrar tekrar, anlaya anlaya oku ki çiftçimizin halini göresin… Zor durumda insanlar, şu illet virüsün vuramadığı evleri de sizin kötü ekonomi politikanız vuruyor… Bitirdiniz milleti… Pazara çıkanı taneyle almaya, çiftçiyi de üretmek yerine pazar alışverişine mahkum ettiniz canım memlekette… Çiftçinin kara gün dostunu kredi kartı yaptınız.

Gündeminizde doğalgaz borusu değil, milletin kaynamayan tenceresi olsun, ille de doğalgaz diyorsanız da altyapısı hallediliyor, siz Aydın’a Türkiye’nin en pahalı gaz fiyatını vermemenin yolunu araştırın hele bir, sonra konuşalım…”

 

Bu haber 620 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz