söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi



AİLE HEKİMİNİZ DEĞİŞMİŞ OLABİLİR


AİLE HEKİMİNİZ DEĞİŞMİŞ OLABİLİR

 

Geçtiğimiz günlerde tesadüfen e-nabız uygulamasına girmesem aile hekimimin değiştiğini bilmeyecektim. Oysa en azından bir sms ile aile hekimi değişikliğinin bildirilmesinde fayda var. Çünkü aile hekimimizi değişik sebeplerden değiştirmek, “Hekim Seçme Hakkı”mızı kullanmak isteyebiliriz.

Günümüzde teknoloji ilerledi. Sağlık sistemi bu teknolojiye entegre edildi, edilmeye de devam ediyor. 

Siz de bir süprizle karşılaşmamak için e-nabız ya da e-devlet üzerinden “aile hekimi” sorgulaması yaparak, doktorunuzun değişip, değişmediğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 

ALTERNATİF CADDE “NAMIK KEMAL”

İlçemizde zaman zaman gündeme gelen caddelerden biri de Namık Kemal Caddesi, bu caddenin Aydın Caddesine’ne alternatif bir cadde olduğu da genellikle vurgulanıyor.

Fakat aslında bu cadde alternatif bir cadde değil. Bu cadde Aydın caddesi üzerinde kısa süreli yol çalışmalarında, ya da başka sebeplerle yine kısa süreli trafiğe kapandığında kullanılabilecek bypass bir cadde. Peki neden alternatif bir cadde değil de bypass bir cadde?..

Bir yola cadde demeniz için o yol üzerinde belirli bir trafik akış hızını yakalamanız gerekir. Oysa bu cadde konumu nedeniyle eğimli sokakların kendisiyle sık sık birleştiği bir cadde. Bu caddede yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru olan trafiği; hız kesiciler, caddeyi gören aynalar, uyarı işaretleriyle donatmadan, bu yolda akıcı ve güvenli bir trafik akışı sağlanamaz. 

Ayrıca bu cadde üzerinde iki tane de okul mevcut. Bu okulların giriş, çıkış, teneffüs saatlerinde caddede trafik tamamen yavaşlar, durma noktasına gelir.

O nedenle sadece tek taraflı park kararıyla değil, gerekli hız kesiciler, caddeyi gören aynalar ve trafik ışıklarıyla bu cadde “geçici alternatif cadde” haline getirilebilir.

 

YÜZDE ALTMIŞ

Geçtiğimiz günlerde Söke Belediyesi, “Muhtarlar Günü” nedeniyle muhtarlarla bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, muhtarlarla buluştuğu toplantıda verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade ederek “Öncelikle önceki gün kutladığınız Muhtarlar gününüzü bir kez daha bu vesileyle kutluyorum. 2019 yılında göreve geldiğimizde sizlere bir söz vermiştik, hizmet sözü. Mahallelerimizde vermiş olduğumuz sözleri yüzde 60 yerine getirdik. Kasım ayından itibaren de kalan yüzde 40’lık bölümü bir an önce tamamlayacağız. Yakın zamanda mahallelerimizde bir anket yaptık. Ankette ise mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizden yüzde 70’lik memnuniyet oranını gördük. Muhtarlarımız ile birlikte el ele gelen istekleri bir an önce yerine getireceğiz. Muhtarlarımızın ve halkımızın Söke Belediyemizden duydukları memnuniyet ise bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Yoruma gerek var mı? Bence yok…

 

HAYVAN BARINAĞI

Hayvan barınağı konusunda hangi aşamaya ulaştığımızı bilmiyorum. Fakat bildiğim bir şey var. O da Söke’de köpek popülasyonu gittikçe artıyor. Sürüler halinde dolaşan bu hayvanların belediye önünde, hükümet konağı civarında, istasyon caddesinde, çarşamba pazar yeri yakınında ve Söke’nin daha pek çok bölgesinde kontrolsüz bir biçimde dolaştığını, zaman zaman başka köpek gruplarıyla karşılaştıklarında birbirlerine ve hatta insanlara saldırdıklarına dair pek çok şikayet var.

Umarım kış gelmeden bu hayvanların tamamı bir sıcak yuvaya, Sökeliler de huzura kavuşur. 

 

 

Bu haber 1307 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz