söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, kısıtlamalar ne zaman kalkacak?


Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, kısıtlamalar ne zaman kalkacak?

 

Koronavirüste tablo günden güne iyiye gidiyor. Aşı uygulamasının başlamasıyla yeni normal için gün sayılıyor. Kısıtlamaların son bulmasını isteyen özellikle işyeri kapalı olan esnaflar "Kısıtlamalar ne zaman kalkacak?" diye soruyor. Öte yandan yoğun bir şekilde yöneltilen sorular arasında "Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?" de yer alıyor.

Uygulanan yasaklar ve kısıtlamalar sayesinde korona virüs vaka sayılarında ciddi bir düşüş söz konusu... Aşı uygulaması da hayata geçerken beklentiler bir hayli yükselmiş durumda... Artık normale dönülmesini isteyen milyonlarca vatandaş "Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Kısıtlamalar ne zaman kalkacak?" diye soruyor.

Sokağa Çıkma Yasağı ve Kısıtlamalar Ne Zaman Kalkacak? 

Sokağa çıkma yasakları hafta içi 21.00-05.00 hafta sonu ise cuma (Bugün) 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sürüyor. 20 yaş altı, hafta içi 13.00-16 saatlerinde 65 yaş üstü vatandaşlar ise 10.00-13.00 saatlerinde sokağa çıkabiliyor. 

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalar hakkında yakın zamanda yapılan bir duyuru yok. Sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar devam ediyor. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama bekleniyor.

 

Bu haber 2011 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz