söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Özcan, AK Parti'li Menderes'e seslendi; “Gel sen vatandaşa doğruları söyle…”


CHP’li Özcan, AK Parti’li Menderes’e seslendi; “Gel sen vatandaşa doğruları söyle…”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke ilçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’i Sarıçay Barajı ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirdi. 

Söke Bağarası Mahallesinde yapımına başlanan Sarıçay Barajı ile ilgili “Yapım ve maliyet” tartışmaları gündemde yerini korumaya devam ederken AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’in açıklamalarına CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan’dan yanıt gecikmedi. 

Sarıçay Barajının devlet yatırımıyla yapıldığını ifade eden AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’in açıklamaların yanıt veren CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Menderes’e protokolü hatırlatarak, “Protokolü dikkatli okuyun lütfen” dedi.

“AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes, komşusu olan Metin Yavuz’un sayesinde yine halkı yanıltan ve kandırmaya yönelik açıklama yapmış…” diyen CHP Söke ilçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti’li Menderes’e seslendi; “Gel sen vatandaşa doğruları söyle, yanıltmadan çalışmak daha hayırlı olacaktır.…” dedi.

Sarıçay Barajı’nın maliyetinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeneceğini hatırlatan CHP’li Ali Kemal Özcan’ın açıklaması şöyle; 

“Sayın Menderes, bakın komşunuz Metin Yavuz’a anlatır gibi anlatıyorum. Sarıçay Barajı ile ilgili protokol var mı var. Ne diyor protokolde; Tüm yapım maliyet Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecek diyor.  Aynen böyle yazıyor okuyun lütfen. Bu durumda Sarıçay Barajını kim yapmış oluyor, maliyetini kim karşılamış oluyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi sana söylemesi zor geliyor ama gerçek olan bu. Bu gerçeğe rağmen vatandaşı yanıltmaya çalışman AKP’nin siyasi ahlakı ile ilgili bir sorun oluyor. Sarıçay Barajı ile ilgili İkizdere Barajı ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesinden yani Aydın Halkından maliyeti alınmayacak Büyükşehir Belediyesinin İkizdere Barajı için ödediği 72.5 Milyon TL’yi Aydın Halkına geri veriyoruz, deyin bunu yapın sizi ayakta alkışlayalım. Ama bunu sizde yapacak ne cesaret, ne de 18 yıllık iktidarınızda sadece yandaşlarınıza hizmet ettiğinizde Hükümette ekonomik durum var. Varsa yoksa halkı yanıltmak, Büyükşehir Belediyesi yatırımları ile övünmek var. Sibel Hanım, soyadınızı aldığınız Menderes’in bu verimli topraklarının, Söke ovamızın yok olmasına neden olacak OSB’deki Kağıt Fabrikasının faaliyete geçmesi için ne yaptınız susmaktan başka.  Bu konunda ne komşunuzun ne sizin sesinizi duymadık.  Bakın ne diyorum size; Gelin vatandaşa hizmet edin.  Özlem Çerçioğlu’nu örnek alın. Unutmayın ki; Dürüstlüğün kimseye ihtiyacı yoktur. Gel sen vatandaşa doğruları söyle, yanıltmadan çalışmak ‘hemşerin olarak söylüyorum’ daha hayırlı olacaktır.”

 

 

Bu haber 2038 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz