söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi2021 yılından ikinci güvenlik toplantısı yapıldı


2021 yılından ikinci güvenlik toplantısı yapıldı

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü son beş yılda 2767 kişiye narkotik işlem yaptı…

 

 

Söke’nin 2021 yılı ikinci güvenlik toplantısı yapıldı.

İlçe Güvenlik Toplantısı İlçe Kaymakamımız Sayın Soner Zeybek Başkanlığında dün saat 15.00’de, Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Söke Garnizon Komutanı Topçu Albay Murat Kandur, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan ilgili daire müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda açılış konuşmasını İlçe Kaymakamı Soner Zeybek yaparken, tüm katılımcılara, “İlçemizde narkotik suçlarla mücadele konusunda paydaşlar olarak herkes bu toplantıya çağrılmış bulunmaktadır. Sizler burada kanaat önderleri olarak bulunmaktasınız. İlçemizde uyuşturucu ile mücadele ile ilgili kolluk kuvvetlerimizce başarılı operasyonlar yapılmaktadır. Ama yeterli mi değil tabi ki bu konuda tüm vatandaşlar olarak top yekün mücadele vermemiz gerekmektedir. İlçemizde uyuşturucu tamamen gündemden çıkarılmalıdır. Bu konu hakkında tüm vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını bekliyorum. Uyuşturucu ile mücadele aileden başlar. Onun için ailelerimize bu konuda büyük görev ve sorumluluk düşmektedir” dedi.

 

Toplantıda daha sonra paydaşlar konu ile ilgili görüş ve önerilerini dile getirerek, ilçemizde bulunan metruk binalarla ilgili kısa süre içinde gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirttiler. Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sunulan sunumlar ile ilçemizdeki durumun değerlendirilmesi yapıldı.

 

Metruk binalarla ilgili konunun Söke Belediyesi tarafından takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Kaymakam Zeybek, “Suç ve suçlu ile mücadelede Emniyet ve Jandarmamızın başarılı operasyonlar yaptığını görüyoruz. Ancak sadece suç ve suçlularla mücadele değil, uyuşturucu ile ilgili kapsamlı bir mücadele içinde olmamız gerekir. Hedef ve misyonumuz uyuşturucuyu Söke’de bir gündem maddesi olmaktan çıkarmak. Bu konuda çok ciddi bir toplumsal desteğe de ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda maalesef vatandaşlarımızdan gereken ihbar desteğini alamıyoruz. Söke’de olduğum süreçte uyuşturucu konusunda halkın çoğunluğunda kulaktan dolma bilgilerin fazla olduğunu gördüm. Ya da kimisi bu mücadeleden kaçıyor gibi. Bu toplantıların bir amacı da halkımızı doğru bilgilendirmek. Biz sizlerden ve halkımızdan işbirliği talep ediyoruz” dedi.

 

Konuşmasının son bölümünde ise uyuşturucu ile etkin mücadelede İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan mobil uygulama olan UYUMA’dan bahseden Kaymakamımız Soner Zeybek öncelikli olarak toplantının katılımcılarından bu uygulamayı indirmelerini istedi.

Kaymakam Zeybek, kamu kurumlarımızın Covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında gösterdikleri özveri ve hassasiyetleri ile, Kamu Kurum ve Kuruluşlar arasında uyum, ahenk ve iş birliği sağlanması ve vatandaşlara yönelik en iyi kamu hizmetini sunabilme, gayret ve çabalarından dolayı, Kamu Kurum ve Kuruluşların birim amirlerine teşekkür ederek, etkin, hızlı, kaliteli, verimli kamu hizmeti sunması hususunda hassasiyetlerinin devamını istedi.

 

Bu haber 766 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz