“Söke Ovası'na su verilmeye başlanıyor”


Pamuk üreticisine müjde; 

“Söke Ovası’na su verilmeye başlanıyor”

Suyun 23-25 Haziran’da Söke Ovası’nda olması bekleniyor…

 

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri 23-25 Haziran arasında kısıtlı sulama programı kapsamında Söke Ovası’na suyun geleceğini açıkladı. 

Kuraklık nedeniyle barajların yeterince dolmaması Aydın’daki çiftçilerin endişelerini artırdı. Aydın’da kısıtlı sulama programı kapsamında iki kat su verileceği açıklandı. 

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri’den konuyla ilgili önemli açıklama geldi. Tanyeri, "23-25 Haziran arasında su ovamızda olacak" dedi. 

"Üreticimiz Barajlardan Gelecek Suyu Bekliyor"  

Zor süreçten geçtiklerini vurgulayan Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, "Bugünlerde üreticimiz barajlardan gelecek olan suyu dört gözle bekliyor. Buradan çiftçilerimize müjdeyi verelim. 20 Haziran’da barajlardan su salınacak. 23-25 Haziran arasında Söke Ovamızda olacak. Verilecek olan su üreticilerimizi bir nebze olsun rahatlatacak. Biz de DSİ müdürümüzle, valilikle her zaman irtibat halindeyiz. İnşallah yeterli su gelerek Söke Ovamızda sorunsuz bir sulama sezonu geçiririz. Umarız bol bereketli sorunsuz bir sezon geçiririz" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 159 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz