Tanyeri'den çiftçilere sıcak hava uyarısı


Tanyeri'den çiftçilere sıcak hava uyarısı 

 

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri artan sıcaklıklara ilişkin çiftçilere uyarıda bulundu. Tanyeri, "Çok sıcak altında durmayın, mümkün oldukça mola verin" dedi. 

Söke'de artan sıcak havadan olumsuz etkilenmemeleri için çiftçilere uyarı da bulunan Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, özellikle öğle saatlerinde çiftçilerin gölge olan bölgelerde mola vermesi gerektiğini belirtti. Tanyeri, "Bu yaz sıcaklık önceki yıllara oranla daha da arttı. Çiftçilerimiz sabah akşam tarlalarında iş yapıyor. Kötü bir durumun yaşanmaması için çiftçilerimiz özelikle öğle saatlerinde sıcağın altında bulunmamaya dikkat etmesi gerekiyor" dedi. 

"Sulama Devam Ediyor"

Tanyeri, "Barajlardan bırakılan suyla ovamızda sulama devam ediyor. Zaman zaman sorunlar yaşansada 2. Suyumuzu da allahın izniyle bir sorun yaşamadan  vereceğiz. Ağustosun ilk haftasında barajlarda suların biteceğini biliyoruz. Kısıtlı sulama programı dahilinde 2 su vereceğimiz ovamızda bir sorun yaşanmamasını umut ediyoruz. Öte yandan bu sezon bazı bölgelerimiz de rekoltede düşmeler olacaktır. İnşallah gelecek sezon bu tür sorunlarla karşılaşmadan bereketli ve kuraksız bir sezon geçiririz" dedi.

 

Bu haber 118 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz