Özekmekçi-Mutafoğlu karşı karşıya geldi


Necdet Özekmekçi’den Mutafoğlu’na; “Dedikodular üzerinden konuşmayın. Benim her zaman herkesin yüzüne bakacak yüzüm olacak”

Metin Mutafoğlu; “Dışardan duyumlarımıza göre dedik. Yanlışsa o zaman özür dileriz”

Haber: LEVENT TUNCER

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söke İlçe Başkanı ve MHP Söke Belediye Meclis Üyesi Metin Mutafoğlu’nun Söke Ekspres Gazetesinde yayınlanan röportajda sarf ettiği yorumlar, geçtiğimiz hafta içinde yine Söke Ekspres gazetesinde bu kez haber olunca; Mutafoğlu’nun özellikle golf sahası inşaatı ile ilgili söylediği sözler gündeme düşmüştü. 

MHP Söke İlçe Başkanı ve MHP Söke Belediye Meclis Üyesi Metin Mutafoğlu geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarında golf sahası inşaatı ile ilgili yorumlarında; “dedikodular var. Trilyonlar konuşuluyor. İki trilyon şu almış, beş trilyon bu almış gibi laflar geziyor. Yani bu konuyla ilgili pis kokular var” demişti. 

Söke Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısında Söke Belediyesi yönetimi ile ilgili iddialar ortaya atan MHP İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Metin Mutafoğlu ile Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi karşı karşıya geldi. Meclis toplantısının gündem dışı bölümünde Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi konuşmasına; “Bizler ilçenin yönetiminde söz sahibi bir avuç insanız. Bazen siyaseten başka arenalarda konuşabiliriz. Ama hiçbir zaman dedikodular üzerinden konuşmamak üzere” dedi. Meclis üyelerinin mecliste varlığının amacının düşünceleri, kenti ilgilendiren konuları tartışmak olduğunu hatırlatan Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; MHP’li Meclis Üyesi Metin Mutafoğlu’na dönerek, “Bize sormak istediğiniz bir şey var mı?” diye sordu. 

Bu soru üzerine Mutafoğlu; “Ropörtajda söyledim. Dışardan duyumlarımıza göre dedik” dedi.

Kendisinin sokak dedikodularının meclise ve basına taşınmadığını, bu hareketi herkesten beklediğini söyleyen Başkan Özekmekçi; “Bildiklerinizi paylaşın. Konuşulan rakamlar 2-5 milyon diyorsunuz. Bu konuda bilgisi olan varsa konuşsun, bizde bilelim. 2-5 milyon. İnsan atarken şöyle bir etrafına bakar” dedi. 

Geçmişte Golf sahası inşa işini yürüten firma ile bir başka firmanın arasında mali sorunların yaşandığını, bu konunun bir yıl öncesine dayandığını ancak bu konuda adı geçen meblağların 2-5 milyon TL değil; 20-30 bin TL rakamları olduğunu belirten Başkan Özekmekçi; “bana geçmişte bu konuları getirenler, bugün Metin Bey’e servis yapan insanlar. Ama biz Metin bey gibi yapmadık” dedi. 

1 yıl kadar önce konu kendisine getirildiğinde Belediye çalışanlarından konuya müdahil olan personel ile ilgili gerekli operasyonu yaptığını belirten Başkan Özekmekçi, benzer bir davranış içinde olan varsa acımayacağını herkesin bildiğini söyledi. 

MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu kendisinin açıklamaları ile ilgili gazetede yayınlanan haberin daha önce aynı gazetede yapılan röportajdan cımbızlanarak yapıldığını söyledi. Gazetede yayınlanan sözlerin kendisi tarafından söylendiğini, bant kaydının da olduğunu doğrulamasına rağmen, haberin birileri tarafından yaptırıldığını iddia etti. Necdet Özekmekçi’nin açıklamalarına devam etmesi üzerine MHP’li Meclis Üyesi Metin Mutafoğlu bir ara “Yanlışsa, O zaman özür dileriz” dedi. 

Konuyla ilgili açıklamalarınının devamında İmar planlarının Belediyelerin rant kapısı olduğunu, planları yapıp rant kapısını ortadan kaldırmalıyız ifadelerini her fırsatta söylediğini belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “Nazım İmar Planları bunun için yapıldı. Uygulama planlarında güncel ve küçük değişiklikler çevre ve günün şartlarına göre yapılabilir. Ancak önemli olan asıl planlar yani nazım İmar planlarıdır. Biz hiçbir zaman rant peşinde olmadık, olsaydık Nazım İmar Planlarını oluşturken yapardık” dedi. 

Yapılan açıklamaların ardından bir ara söz alan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ali Çalışkan, Başkan Özekmekçi’ye konuyu büyüttüğünü, konunun uzatılmaması gerektiğini söyledi.    
 

 

Başkan Özekmekçi’ye konuyla ilgili geçen mecliste de, bu mecliste de sürekli konuştuğunu, mecliste konuşmak yerine basın toplantısı yapması gerektiğini yada, Metin Mutaoğlu’nu çağırarak konuşması gerektiğini söyleyen MHP’li Meclis Üyesi Ali Çalışkan’a Başkan Özekmeçi sert çıktı.

Meclisin konuşma yeri olduğunu, ortaya atılan iddia varsa bunu meclisin ve kamuoyunun önünde tartışmayı doğru bulduğunu ifade eden Başkan Özekmekçi; “Bu konu küçük bir konu değil. Sizin için küçük olabilir ama bizim için değil. 

Ben onuruma ve adıma laf getirmem. Dinlemek istemeyen gidebilir” dedi.

Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi açık ve net bir insan olduğunu, konuşulması gerekenlerin yüz yüze, meclis toplantılarında konuşlmasından yana olduğunu belirterek; “Ben burdayım. Alnım açık. 

Benim herkesin yüzüne bakacak yüzüm var ve her zaman da olacak” diyerek herkesi açıklamalarında samimi olmaya davet etti. 

Başkan Özekmekçi golf sahası ile ilgili geçmiş belediye yönetimlerinde ne yapıldığı ile ilgili değil, kendi dönemi ile her zaman tartışabileceğini sözlerine ekledi. 

Başkan Özekmekçi golf sahası inşasını yapan firmanın adının dahi hala yanlış teleffuz edildiğine dikkat çekerek; “GOLFTAŞ yıllar önce golf sahası inşaatını yüklenen ancak kısa süre sonra işi bırakan bir firmanın adı. 

Ama hala GOLFTAŞ diye telaffuz ediliyor. Önce yapılan proje ile ilgili doğru ve yeterli bilgi edinilmeli” diye konuştu.
 

Bu haber 2556 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz