Söke TARİŞ Başkanı Özer'den Balçık'a sert tepki…


Söke TARİŞ Başkanı Özer’den Balçık’a sert tepki…

 

Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, bir süredir kooperatif aleyhinde bazı resmi kurumlara Organik Pamuk Desteği sahteciliği adı altında asılsız şikayetlerde bulunduğunu iddia ettiği Ulusal Pamuk Konseyi (UPK) Başkanı Bertan Balçık'a sert çıktı. Özer, "Ulusal Pamuk Konseyi’ni şahsi çıkarlarına alet ederek kurumumuza karşı muhalif yaklaşımlarla harekete geçen Balçık’ı şiddetle kınıyoruz" dedi. 

Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi hakkında bir süredir bazı kurumlara asılsız şikayetler yaptığını ve Kooperatife zarar vermek için perde arkasından iş çevirdiğini iddia ettiği UPK Başkanı Bertan Balçık ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, "Balçık’ın kooperatifimizi doğrudan hedef alan bir tutum içerisine girmesindeki art niyetle birlikte ticari menfaatlerine ters düşen başarılarımızın hazımsızlığından kaynaklı olarak bir süredir sergilediği tavır ve girişimleri kabullenmemiz asla mümkün değildir" dedi. 

"Şiddetle Kınıyoruz" 

Organik Pamuk Desteği sahteciliği ile de suçlanan ancak sadece asılsız bir olay olduğunu ifade eden Özer, "Amacı, pamuk tarımında, pamuk ürünleri ticareti ve sanayilerinde sürdürülebilirliği sağlamak, küresel rekabet gücünü geliştirmek ve böylece pamuğun ülkemiz sosyo-ekonomisine katkısını en büyük kılmak olan Ulusal Pamuk Konseyi’ndeki başkanlık sıfatını, bir süredir bireysel menfaat elde etmek için kullanan Bertan Balçık’ın, kurumumuza karşı daha önce yaptığı asılsız şikayetlerine açıkçası bir yenisini daha ekleme hazırlıklarından ötürü şaşkınlık içerisinde de değiliz. Ulusal Pamuk Konseyi’ni şahsi çıkarlarına alet ederek kurumumuza karşı muhalif yaklaşımlarla harekete geçen Balçık’ı şiddetle kınıyoruz" şeklinde konuştu. 

"Üreticimizin Alın Teriyle Oynuyor" 

Şu bilinmelidir ki; Üreticiden tüketiciye uzanan zincirde, ülkemizin iktisadi yapısı içerisinde Devletimizin desteğiyle kurulan Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi’ni yıpratmak, türlü şikayetlerle başarısını sekteye uğratmak için adeta canını dişine takan, birlikte hareket ettiği bazı gayrimilli unsurları da devreye sokarak plan üstüne plan yapan Balçık, apaçık ortaklarımızın ve üreticilerimizin alın teriyle oynamaktadır. Bu sezonda da rekor alım yapacak olmamızdan rahatsızlık duyan Balçık'ın, adeta soyismiyle müsemma olan tüm bu çabalarına karşı ortak ve üreticilerimiz müsterih olsun. Uluslararası firmaların Türkiye’ye verdikleri desteklerle birlikte üretimin daha da artması noktasında bizzat TARİŞ’imizle sürdürebilir projeler yapma isteği ortadadır. Hal böyleyken, kooperatifimizi varlığımızı borçlu olduğumuz Devletimizin kurumlarıyla karşı karşıya getirmek için haysiyetsizce ve onursuzca davranarak, temsil ettiği Ulusal Pamuk Konseyi'ndeki görev tanımının dışına çıkıp bireysel çıkarları için Söke'miz, bölgemiz ve ülkemizdeki TARİŞ'in yükselen güneşini balçıkla sıvamaya kalkışan Balçık'ın tüm bu girişimleri de beyhudedir" ifadelerinde bulundu.

 

Bu haber 301 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz