Öğrencilerin barınma sorununa çözüm arayışı sürüyor


Öğrencilerin barınma sorununa çözüm arayışı sürüyor

Söke’deki kamu misafirhaneleri neden boş duruyor?

 

Gazetemiz Söke Ekspres’in gündeme taşıdığı üniversite öğrencilerinin barınma sorunları ve kiralık ev fiyatlarının yükselişi ülke gündeminde de yerini alırken, bu büyük sorun için çözüm öneriler ardı ardına gelmeye başladı. 

 

Hükümetin gündeminde de bulunan üniversite öğrencilerinin barınma sorununa bazı yerel belediyeler kendi misafirhanelerini öğrencilere sembolik fiyatla açma kararı aldı. Ülkemizde örnek olacak bir atılımı da Ordu Valiliği gerçekleştirdi… Ordu Valiliği bir dizi çalışmayla ildeki otelleri kiralayarak öğrencilerin hizmetine sundu.

Hükümetin de kamuya ait misafirhanelerin öğrencilerin hizmetine açılması için çalışma içerisinde olduğu öğrenilidi.

 

“Söke’deki Kamu Misafirhanelerinin Durumu Merak Konusu”

 

Yıllardır Atatürk Mahallesi Turgut Özal Caddesi üzerindeki İŞ-KUR Eğitim Tesisleri, Tarım Orman Bakanlığına Bağlı Yenidoğandaki TAYEM Eğitim Misafirhanesi, Sanayi Sitesindeki Çıraklık Eğitimin binasının üst katında bulunan atıl durumdaki misafirhanenin aynı sıra kapasitesinin altında hizmet veren Söke Anadolu Lisesi Rasih Azbazdar Kız Öğrenci Yurdunun bu yönde değerlendirilebileceği ileri sürülüyor… 

Bunun yanında İŞ-KUR’un eski binası da atıl vaziyette öyle boş duruyor, yapılacak çalışmalarla orası da öğrencilerin barınma soruruna çözüm olabileceği belirtiliyor.

Peki Söke’deki kamu misafirhaneleri öğrencilerin kullanımına neden açılmıyor?…

AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu haber 196 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz