Fransız Darche Ailesi Türkiye'yi Bisikletle Geziyor…


Fransız Darche Ailesi Türkiye’yi Bisikletle Geziyor…

 

Parisli üç kişilik Darche Ailesi’nin Gürcistan’dan başladıkları bisikletli seyahatlerinin 100’ncü gününde Söke’ye ulaştı. 

Fransa’nın Başkenti Paris yakınlarında yaşadıkları şehirden uçakla Gürcistan’a giden baba Jerome Darche eşi Aude Darche ve 3 yaşındaki oğlanları Pepin Darche’nin bisikletle başladıkları seyahatlerinin yüzüncü günlerinde Söke’ye ulaştılar. 

Yüz günde yaklaşık 2 bin kilometre pedal çeviren Darche Ailesi iki bisikletle çıktıkları seyahatte Batı Karadenizden girdikleri Türkiye’yi karış karış gezerken bir yandan ülkemizi tanırlarken yeni coğrafyaları görmenin keyfini yaşıyorlar.

Paris’te bir hayır kurumunda çalışan Jerome Darche ve Halkla İlişkiler Uzmanı eşi Aude Darche ve oğlanları Pepin Darche ile İzmir’in Selçuk İlçesinden Söke’nin Yamaç Mahallesine akşam saatlerinde ulaşan aile kendileri gibi bisiklet ve doğa tutkunu olan Cevdet Üzüm ile karşılaştılar. Gece’yi Söke de Üzüm Ailesine konuk olan bisiklet tutkunu aile sabahta Söke’yi turlayarak yeni rotaları olan Bafa Gölü kıyısından dolaşarak Antalya’nın Kaş İlçesine hareket ettiler. 

Türkiye’e gelmeden önce Paris’te yaşayan Türk dostlarından Türk halkının misafir severliği ile ilgili çok güzel düşünceye sahip olduklarını söyleyen Halkla İlişkiler Uzmanı Aude Darche; ”Eşim de ben de seyahat tutkunu, doğa tutkunu bir aileyiz. Bu seyahati uzun zamandır planlıyorduk. Gürcistan’dan başladığımız yolculuğumuzda gittiğimiz, konakladığımız her kentte sıcak ilgi ve konukseverlik gördük. Tek sıkıntımız biz pedal basıp yorulup dinlenmye geçtiğimizde  babasının arkasındaki sepette yolculuk yapan oğlumuzun sıkılıp oyun oynamak istemesi. Bunu da çözmeye çalıyoruz…” dedi. 

Yunanistan’nın Ege Denizindeki Adaları üzerinden önce İtalya’ya oradan da Fransa’ya dönmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Darche, Söke’de kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

 

Bu haber 127 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz