İYİ Parti'li Sezgin, ADÜ'de yaşananları Meclis gündemine taşıdı…


İYİ Parti’li Sezgin, ADÜ’de yaşananları Meclis gündemine taşıdı…

 

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan sorunları Meclis gündemine getirdi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan sorunlarla ilgili Meclis’te bir konuşma yapan İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin şunları kaydetti:

“Ülkemizin önemli yükseköğretim kurumlarından olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı uygulama ve araştırma hastanesinde geçtiğimiz aylarda 30'a yakın profesör, ayrıca çok sayıda hekim ve diğer sağlık çalışanı istifa talebinde bulunmuştu. Aydın'da yaptığım görüşmelerden edindiğim bilgilere göre üniversite hastanesinin ekipmanlarının yetersiz olması hem sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını hem de aydınlarının tedavi hizmetlerine erişimini güçleştirmektedir. Örneğin, mamografi cihazının aylardır arızalı olması nedeniyle hastaların mamografi için devlet hastanelerine yönlendirildiği belirtilmektedir. Hastane eczanesinde de başta başeczacı olmak üzere çok sayıda istifalar nedeniyle eczane ilaç temininde sıkıntı yaşamakta, verimli olamamaktadır. Yoğun bakımdaki vantilatörler, taşınabilir akciğer grafisi aletleri, bronkoskopi gibi aletler ya bozuk ya da eksik durumdadır. Ayrıca, hastaneye ilişkin çok sayıda usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları gündemdedir. Konuyla ilgili olarak verdiğim soru önergesine yanıt bekliyorum. Buradan bu sorunları bir defa daha gündeme getirerek meselenin bir an önce açıklığa kavuşturulması çağrımı yeniliyorum.”

 

Bu haber 220 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz