Söke Çayı Yaya Köprülerinin Montajına Başlandı


Söke Çayı Yaya Köprülerinin Montajına Başlandı

“MEVCUT KÖPRÜLERİN DE

YENİLENMESİNİ BEKLİYORUZ…”

 

Söke Çayı ıslah çalışmaları kapsamında yer alan yaya köprülerinin montajına başlandı.

İlçemizde yıllardır kanayan yara olarak gündemin ilk sıralarında yer alan Söke Çayı ıslah çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar kapsamında son olarak, çay üzerine yapılması planlanan 3 adet yaya köprüsünün montajına başlandı.

Çayın iki yakasında yaya geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla, Kemalpaşa Madenciler Köprüsü yakınına, Kemalpaşa ve karşısındaki benzin istasyonu yakınına, Ziraat Odası önünde, Belediye Binası arkasıdan Efes Sineması önünde yapılacak yaya köprüleri 2 metre genişliğinde olacak.

 

“SÖKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Söke Çayı ıslah çalışmaları kapsamında yaya köprülerinin montajına başlandığını belirten AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes, “DSİ tarafından yapımı devam eden ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yatırım planlamasına alınan yaya köprülerinin Söke Çay'ı üzerindeki montajı başlamıştır. Sökemize hayırlı uğurlu olsun" diyerek köprü montajlarını duyurdu.

 

“MEVCUT KÖPRÜLERİN DE YENİLENMESİNİ BEKLİYORUZ…”

AK Parti Aydın Milletvekil Metin Yavuz'dan merkezdeki mevcut köprülerin de yenilenmesi için DSİ ile görüşmesini bekliyoruz, Söke Çayı ıslah edildi; özellikle ters trafik akışlı olan Köprü başı olarak bilinen üzerinde duraklar bulunan, bir kısmı hala otopark gibi kullanılan eski adıyla Demir Köprü’nün de bir an önce elden geçirilerek, yeni köprülerle birlikte şehrin merkezine de görsellik getirilmesini istiyoruz. 

 

DEMİR KÖPRÜ ÜSTÜ TRAFİK KARMAŞASI

İstasyon Caddesi’ni, Albayrak Caddesi’ne bağlayan köprünün üzerinde gün boyu karşılıklı çift sıra park sorununu gündeme getirmekten biz bıktık. Sürücüler buraya kuralsız park etmeyi bırakmadılar.

Dünyanın her yerinde köprü üzerine park yapmak yasak olmasına rağmen, Söke bu alışkanlığı sürdürmekte ısrar ediyor.

Köprü üzerinde gün boyu defalarca trafik sıkışıyor, insanlar belki de dünyada tek örneği olan Köprü üzeri duraklardan araçlara inip binmek zorunda kalıyorlar.

Oysa yirmi metre ötede bir durak mevcut.

Köprü üzerindeki duraklar kaldırılarak, duraktan yolcu alan araçların diğer üst köprüden geçmeleri sağlanmalı, karşı durakta yapılacak uygun bir düzenleme ile de köprü üzeri trafiği tamamen rahatlatılmalıdır.

Yine aynı bölgede, Yüksel Yalova Caddesi ile Bülent Ecevit Caddesinin birleştiği köprünün, Ceylanlar Kuyumculuk önünde bulunan durak da, köprü trafiğini tıkıyor ve yığılmalara neden oluyor.

Buradaki durak az ileride bulunan Söke Belediyesi yan tarafına taşınabilir.

Burada hem bir cep mevcut, hem de geniş bir kaldırım var.

Yapılacak basit bir durak düzenlemesi ile köprübaşındaki araç ve yaya trafiğinin önüne geçmek mümkün.

Göz göre göre, gün boyu bu çileyi insanların çekiyor olması Söke’ye yakışmıyor.

Bu konuda da yetkililerin sahada çalışma yapmasında büyük faydalar var.

“Söke köy azmanı” dendiğinde kızmak istemiyorsak, trafik, otopark sorunu, kaldırım işgalleri ve yaya geçitleri konusunda çözüm üretmemiz, biran önce çözüm yollarını hayata geçirmemiz gerekiyor.

 

Bu haber 196 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz