Türkiye Sökeli Öğretmenin Başlattığı “İyilik Hareketi”ni Konuşuyor


Türkiye Sökeli Öğretmenin Başlattığı

“İyilik Hareketi”ni Konuşuyor 

 

 

Söke Kocacamii Din Görevlisi Keramettin Temiz’in oğlu, Sökeli eski futbolcu Alperen Muammer Temiz, öğretmenlik yaptığı Batmanın Sason İlçesinde bir topla başlattığı iyilik hareketi tüm Türkiye’yi sardı. 

Batman Sason'da görev yapan Sökeli Alperen Muammer Temiz adlı öğretmen, bir dağ köyünü ziyaretinde çocukların gerçek futbol topları olmadığı için plastik malzemelerle yaptıkları topu görünce duygulandı. Bir hafta sonra aldığı futbol toplarıyla köye giden Alperen öğretmen, çocukların mutluluğunu sosyal medyada paylaştı. Genç eğitim neferine Türkiye'nin dört bir köşesinden "Biz de çocuklar için yardım yapmak istiyoruz" mesajları yağdı.

Binlerce vatandaşın destek teklifinden güç alan öğretmen Alperen Muammer Temiz ve iki meslektaşı, dağları aşan bir iyilik köprüsü kurdu. Ekip halinde çalışmaya başlayan öğretmenler, dağ köylerindeki çocuklara yeni mont ve botlar götürdü. Alperen Muammer Temiz'in (28) sosyal medyada başlattığı 'Alperen'in İyilik Hareketi' hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olurken Söke’de görev yapan babası Keramettin Temiz, oğluyla gurur duyduğunu dile getirirken, sosyal medyadan da Temiz’e teşekkür yağdı. 

“Çocukların Mutluluğunu Görünce, Yorgunluğum Bir Anda Bitiyor”

Konya Şekerspor ve Sökespor’da amatör futbol oynayan daha sonra ADÜ Spor Akademisinden Beden Eğitimi Öğretmeni olarak mezun olduktan sonra Batman Sason’da göreve başlayan Alperen Muammer Temiz, Her şeyin küçük Taha Emir'in okullarına ziyarete gittiğinde kendisinden bir top istemesiyle başladığını, O günden sonra yardımlar sel gibi aktığını belirtti.

Çocuklara ulaşabilmek için zaman zaman kilometrelerce patika yollardan yürüyerek dağları aşan Alperen öğretmen, Merato Dağı'nın 2 bin 500 rakımlı Şangedik mezrasına, yol bittikten sonra otomobilden inip 9 kilometre yürüyerek bot ve mont götürdü. Alperen öğretmeninin zorlu iklim şartlarına rağmen ulaştığı mezradaki çocukların bot ve montlarına kavuştukları anlar ise yürekleri ısıttı. İyiliğin bulaşıcı olduğunu belirten Alperen öğretmen, "Bot ve montlarını giyen çocukların yüzlerindeki mutluluğu görünce dağları tepeleri aşmanın yorgunluğu biranda gidiyor. Çocukların mutluluğu bu iyilik hareketini en diri tutan unsur. Öğretmen arkadaşlarım Ömer Çolak ve Sefa Tuğyan'da bana katıldı. Artık yardımları ekip olarak ulaştırıyoruz. Ay yıldızlı bayrağın altındaki hiç bir aİlemiz, hiç bir çocuk sahipsiz değil. O kadar vakur duruşlu ailelerimiz var ki yardım götürdüğümüzde "hocam bizden durumu daha kötü olanlar varsa yardımı onlara götürün' diyorlar. Biz çok yüce gönüllü bir toplumuz" dedi.

Temiz; ”Bizimkisi bir "iyilik" meselesi…” 

Temiz, “Türkiye'nin her yerinde yüreği öpülesi güzel insanlardan. Kimi okullarımıza o çok istedikleri topları gönderdik kimi okullara boyama kitaplarını kimi okullara ihtiyacı olan hikaye kitaplarını. Çocuklarımızın ayağı üşümesin diye bot gönderdi o güzel yürekli insanlar sımsıcak olsun diye mont. Aydın'dan, Ankara'dan, İstanbul'dan Antalya'dan hatta Birleşik Arap Emirliklerinden arayıp ben ne yapabilirim hocam dediler. Ben de dedim ki imkanın neyse onu gönder elbet ihtiyacı olan bir evladımızı buluruz. Bulduk bulacagız, ne kadar çocuğumuzun kalbine dokunabilirsek kendimizi o kadar yaşamış sayacağız..” şeklinde duygularını dile getirdi.

Başlattığı iyilik hareketi ile bir çok kesimden destek bulan öğretmen Alperen Muammer Temiz’i Sabah Gazetesi de manşetlerine taşıyarak okurlarıyla paylaştı.  

 

Bu haber 381 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz