Söke Mhp'nin de desteklediği Hasan Muti güven tazeledi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Teşkilatı 9. Olağan Genel Kurulu’nda Söke MHP'nin de desteklediği mevcut İl Başkanı Hasan Muti güven tazeledi.

ESKO Düğün Salonu’nda yapılan olağan genel kurulda 603 delegenin büyük bir bölümü oy kullandı. Genel kurulda mevcut İl Başkanı Hasan Muti’nin listesi ile birlikte Uğur Türkmen ve Olgun Ertan başkanlığındaki listelerde dahil olmak üzere üç ayrı liste yarıştı.

Söke MHP'nin de destek verdiği Hasan Muti yönetimindeki liste 527 oyun 276'sını alarak yeniden İl Başkanlığı'na seçildi. Üç ayrı liste ile gidilen seçimde Uğur Türkmen'in listesi 227, Olgun Ertan'ın listesi ise 24 oy alabildi.

Genel Kurulun ardından bir açıklama yapan MHP Söke İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9. Olağan Genel Kurulumuzu Pazar günü gerçekleştirdik. 3 Listenin yarıştığı Genel Kurulumuzda Söke MHP olarak bizlerin de destek verdiği Hasan Muti'nin listesi seçimi kazanarak yeniden İl Başkanlığı görevine seçildi. Listede Disiplin Kuruluna seçilen Sökeli arkadaşımız Abdurrahman Ekiz'in de olması bizim ve Söke için sevindirici. Yine Genel kurulda seçilen Ankara Delegeliklerine benimle birlikte Mustafa Karagöz, M. Ali Oklay, Orhan Ateş ve Tekin Yavuz arkadaşlarımızın seçilmesi Söke MHP'nin ilk kez Ankara'da 5 siyasi ile temsil edilecek olmasıda bizleri oldukça mutlu etti. Genel Kurulumuz tüm partilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

MHP İl Başkanı Hasan Muti başkanlığındaki liste şu isimlerden oluştu: Süleyman Ekiz, Tahsin Serttaş, Savaş Akçöltekin, Ufuk Altıntaş, Mustafa Battal, Mustafa Dönger, Mehmet Eraslan, Mehmet Aksoy, Yusuf Kütükde, Ahmet Önel, Yaşar Çetin, Mahmut Tutuş, Anıl Pehlivan, Murat Urgancı, Serap Cambazoğlu, Mehmet Öztürk, Ömer Görür, Ahmet Polat, Nedim Altın, Erhan Kaytak, Osman Coşkun Manuş, Ömer Yaşar, Kazım Oluç ve Bilal Polat.
 

Bu haber 1982 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz