söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE‘DE TOPLAM KALİTE YÖNETİMİNDE ÖNE ÇIKAN OKULLAR PLAKETLE  ÖDÜLLENDİRİLDİ


SÖKE‘DE TOPLAM KALİTE YÖNETİMİNDE ÖNE ÇIKAN OKULLAR PLAKETLE  ÖDÜLLENDİRİLDİ

Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ilçedeki ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla düzenlenen programa baş vuran okulların arasında projeleri ile  beğeni toplayarak dereceye girme hakkını elde eden okullara ödülleri verildi. Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu'nda düzenlenen ödül törenine kaymakam Mehmet Demirezer, Söke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Varol, Jandarma Komutanı Yzb. Tolga Baş, önceki dönem  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken, okul müdürleri, yöneticiler katıldı.
Törende dereceye girmeye hak kazanan Söke EML, Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu, Avşar İÖO, ve  Vakıfbank İÖO’nun hazırladıkları projelerin sunumları yapılırken törende konuşan Söke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Varol,  eğitimdeki kalitenin yükselmesinde planlamanın önemine dikkat çekerek; ”Kalite  çalışmalarının başlıca hedefleri,  Planlı yaşama geçerek ne yapacağımızı,  nasıl yapacağımızı önceden belirleyerek, hedefler koyarak ve bu hedeflere nasıl ulaşacağımızı belirlemektir.  Kısaca bugünden geleceği görmektir.  Kaynaklarımızı planımız doğrultusunda daha etkin kullanmaktır.  İnsan kaynaklarını yeni yöntemlerle (performans değerlendirmeleri ile) daha planlı,  sistematik ve etkili çalışmasını sağlamak,  yaptığımız tüm işleri ölçebilmek,  hizmet kalitemizi yükselterek sürekli gelişmek ve nihayetinde de hem hizmet verdiğimiz kişilerin hem de çalışanlarımızın memnuniyetini arttırmaktır.” dedi.
Varol sözlerini” Yine kalite çalışmaları ile işbirliği içinde olduğumuz kurumlarla ortak dil kullanma fırsatını yakalamış olacağız. Yapacağımız tüm kalite çalışmalarında sadece davranışlarımızı değil zihniyetimizi de değiştireceğiz. Böylelikle kalıcı ve sürekli iyileşmeyi hep birlikte sağlamış olacağız. Kalite aynı zamanda talepleri karşılamak için değişmeyi göze almak ve değişim konusunda istekli olmaktır.  Toplumun sosyal yapılanmasında öncü rolü olan kurumumuzun yenilenmesinde biz çalışanlar özverili olmak zorundayız. Doğrudur sıkıntılı, zorlu bir süreç olacak ama çalışmalarımızın sonuçlarını almaya başladığımızda fedakarlıklarımıza değecektir diye düşünüyorum. Ayrıca, bu uygulamaların sadece iş hayatımızda değil kendi sosyal hayatımızda da yenilenmeler, zenginlikler sağlayacağına ve hepimizde olumlu yönde tutum değişiklikleri yaratacağına inanıyor, Bu programa katılan okullarımızı, idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuşarak sürdürdü.
Toplam Kalite Yönetimi değerlendirmesinde dereceye giren okulların plaket ve ödülleri kaymakam Mehmet Demirezer tarafından verilirken değerlendirmede ikincilik ödülünü kazanan Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun projesine Ocak ayı içersinden İngiltere’den gelecek uzmanlarca da değerlendirileceği öğrenildi.

HABER: NECATİ MALDAR

 

Bu haber 3539 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz