söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE'DE OKULLARA AB PROJESİ EĞİTİMİ


SÖKE’DE OKULLARA AB PROJESİ EĞİTİMİ

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) işbirliğiyle Söke’de okullara Avrupa Birliği (AB) ‘Gençlik Programı ve Hayat Boyu Öğrenme Programı’ ile ilgili eğitim semineri gerçekleştirdi. Eğitim toplantılarında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Bölümünden Yard. Doç. Dr. Mehmet Şua, İKV AB Proje Müdürü Çisel İleri ve İKV AB Proje Uzmanı İlke Toygür konuşmacı olarak yer aldı. Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yaşar Ünal da yer aldı.


Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV)’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile bu tür eğitim programlarını yurt genelinde yapacağı, programları Aydın’dan başlattığı öğrenildi. Gerçekleşen eğitim seminerlerinde AB projeleri ile ilgili fikirlerin nasıl oluşturulacağı, nasıl hazırlanacağı, hazırlanan projeler ile ilgili proje ortağı ülkelerin nasıl belirleneceği gibi konularda bilgiler verildi.


Söke’de gerçekleşen AB ‘Gençlik Programı ve Hayat Boyu Öğrenme Programı’ eğitim seminerlerinde Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine bilgiler verildi.

Haber: LEVENT TUNCER

 

Bu haber 1938 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz