söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİ İKİ RESSAM KUŞADASI'NDA SERGİ AÇTI


SÖKELİ İKİ RESSAM KUŞADASI’NDA SERGİ AÇTI

Sökeli Levent Yeşil ve Seçil Ateş, Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde sergi açtı.
“Karışık İşler” isimli sergi açılışına Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke ve Kuşadası’ndan öğretmen dostları ve sanatseverler katıldı.
19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünü birincilikle kazanarak resim eğitimine başlayan Levent Yeşil, Ankara, Samsun, İzmir’de sergiler açarak, desen, çizgi roman, resim çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olan Levent Yeşil, Kuşadası’nda sanatseverlerle buluşmaktan memnun olduğunu söyledi. Genç ressam Seçil Ateş, Muğla Üniversitesi Resim bölümünü bitirdiğini ilk kişisel sergisi için çok heyecanlı olduğunu belirterek peyzaj ve figürü ön planda tutan yağlı ve sulu boya çalışmalar yaptığını vurguladı.
 Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, resim sanatına saygı duyduğunu ve sadece izleyici olarak yapıtları incelemekten hoşlandığını belirterek Sökeli ressamları kutladı. İbramaki Sanat Galerisi’nde sergi olanağı sağladığı için Belediye Başkanı M.Esat Altungün’e teşekkür etti.
 Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nail Ceylan, Sökeli ressamların Kuşadası’nda sergi açarak sanatseverleri buluşturmaktan onur duyduğunu söyleyerek Belediye Başkanı adına sanatçılara çiçek verdi. (iha)

 

Bu haber 1506 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz