söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi AYDIN ve İLÇELERİ, ŞİİRLERLE TANITILIYOR...AYDIN ve İLÇELERİ, ŞİİRLERLE TANITILIYOR...

''Özellikleriyle Güzellikleriyle AYDIN ve İLÇELERİ şiirlerle tanıtılıyor..'' diyen  Şaheserler Üreten Sanatçılar Yapımcılar Yönetmenler Araştırmacılar Derlemeciler Topluluğu (Şüsiyad ) Başkanı Hikmet Okuyar; AYDIN'ın; sosyal, kültürel ve ekonomik canlanmasında saygın hizmetleri bulunan  Söke Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı, Şair, Şiir Yorumcusu, Yönetmen, Tülay Sarayköylü,  Şair Araştırmacı Hikayeci Yazar Orhan Hasan Bıldırki, Eğitimci Şair Yazar Gazeteci Abdülkadir Güler, Aydın Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Şair Yazar ve Organizatör Şükrü Öksüz, Eğitimci Ergün Veren gibi eğitimci, aşık, ozan, şair yazar ve gazateci ve organizatörler ile dernek, birlik arkadaşlarının; Ali Sarayköylü ve Kerim Özbekler başta olmak üzere saygıdeğer Aydınlı Medya Mensubu kitle iletişim uzmanlarının;  yıllardan beri gerçekleştirdikleri tanıtım, turizm, kültür, sanat etkinlikleriyle; AYDIN ve İLÇELERİ TANITIMIna önemli katkılar yaptıklarını söyledi.
Şüsiyad Başkanı Okuyar; 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'nın 15 ayrı yarışma  konusu arasında AYDIN ve İLÇELERİ'nin de yer aldığını vurgulayıp; ''Özellikleri ve Güzellikleri ile AYDIN ve İLÇELERİ de;Aydın (Merkez ilçe) Bozdoğan, Buharkent, Çine, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuyucak, Kuşadası, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenihisar (Didim), Yenipazar; Şiirlerle tanıtılıyor.'' dedi.
Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ile ilgili ŞARTNAME metninin yöresel medya kuruluşlarına AYDIN ve İLÇELERİ Tanıtım Turizm Kültür Sanat dostlarına, Kitle İletişim Gönüllüleri'ne ulaştırılmasını söyledi.
Okuyar, konusunun uzmanı olan aşık, ozan ve şair ustalara daha hızlı ulaşılması için AYDIN SEVDASI / Hikmet OKUYAR deyişi coşkusu ile  çaba harcanmasını istedi.

......GİZEMLİ AYDIN SEVDASI
 
Beşikten mezara kadar sevdiğim..
Aydın Bey Efemiz Aydın Sevdası.
Güllübahçe şiir, keder sevdiğim..
Aydın Bey Efemiz Aydın Sevdası.
 =
Gizemli özlemler hissetim gördüm.
Tam mezara kadar sözümde durdum.
Söke söke yazdım, şiirler verdim.
Menderes tertemiz Aydın Sevdası.
=
Bizim Hikmet desem, Aydın biliyor;
Bağarası mahzun, mahzun soluyor;
Okuyar haberi, yürek deliyor..
Şebingülü bir iz Aydın Sevdası.
=
Hikmet OKUYAR
13 Eylül 1997, Söke / AYDIN
 .........

15.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması
Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi  dağıtımı devam ediyor.
Yarışma sonunda yapılacak değerlendirmede belirlenecek,
15 Adet  şiir için 2012 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü verilecek.
15. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI;
TÜRKİYE’nin, illerimiz ve ilçelerinin, tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerine canlılık kazandırmak için 'Türkiye  O k u y o r ' kampanyasına '' O k u y a r  '' diyerek yüzde yüz katkı yapmak adına Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar tarafından Giresun,Şebinkarahisar,Köprübaşı’nda Proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası’na kaynak oluşturmak gerekçesi ile  '' ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ '' Konulu ” 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ’’ düzenlendi.
Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar Araştırmacılar Derlemeciler (Şüsiyad) Topluluğu ile Tekirdağlı, Edirneli, Kırklarelili, Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar Topluluğu (Tekşat ) öncülüğünde; birçok vakıf, dernek, birlik, gönüllü kişi ve kuruluşun manevi katkılarıyla TÜRKİYE genelinde geleneksel olarak tertiplenen;
''15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması ''nın Konusu: ''
ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ '' olarak belirlendi.
Yarışma sonunda ödüle değer eserler içinden seçilen 15 ADET ŞİİR ;
2012 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü ile ödüllendirilecektir..''  diyen ve yarışmaya katılanlara 15 ayrı yarışma konusundan biri olan NEVŞEHİR ve İLÇELERİ ÖZELLİĞİNDE VE GÜZELLİĞİNDE şiirili şuurlu deyişler de üretmelerini dileyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; yarışma şartnamesinin, 15. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI başlığı altında kolaylıkla bulunabileceğini belirtti.
 ...............
NOT: 15. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'na son katılma tarihi 05 Nisan 2012 olarak bildirilmişti.
Yarışmaya katılacağını kararlaştırıp eserinin yazımına başlayan fakat acil durumlar sebebiyle teslimatı zamanında yapamıyacak olanlara son teslim tarihinden itibaren yol dahil 10 gün ek süre verilmiştir. 15 Nisan 2012 tarihinde yarışma konulu eserler teslim edilmiş olacaktır. 
Gsm : 0530 885 32 72
Okuyar Kitle İletişim : hikmetokuyar-@hotmail.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Bu haber 1346 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz