söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE CHP'DE ERKAN POLAT DA ADAY


SÖKE CHP’DE ERKAN POLAT DA ADAY

Erkan Polat; “Osman Ağabeyimle usta-çırak bir yarışa giriyoruz ve kolkola çıkacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Teşkilatı’nda mevcut İlçe Başkanı Av. Osman Ünsal’dan sonra eski ilçe Başkanlarından Erkan Polat da adaylığını açıkladı. Söke CHP İlçe Kongresi 6 Mayıs tarihinde yapılacak.
İlçe Başkanlığı’na aday olan Erkan Polat adaylık açıklamasını parti lokalinde yaptı. Düzenlenen toplantıda Söke Belediye Başkan Yardımcıları Levent Tuna ve Enver Helvacı, bazı belediye meclis üyeleri ve partililer bulundu. Toplantıda adaylığını açıklayacak olan Erkan Polat’ı, mevcut ilçe Başkanı ve yapılacak olan kongrede rakibi olacak olan Av. Osman Ünsal takdim etti.
CHP ilçe Başkanlığı’na aday olan Erkan Polat açıklamasında; “CHP’liler olarak bağımsızlıkçı karakterimizin korunması birinci önceliğimizdir. Devlet yönetimindeki bağımsızlıkçı anlayışımız, parti yönetiminde de kendini göstermektedir. CHP’de birinden ya da birilerinden icazet alma anlayışıyla yönetime talip olma yoktur. İcazet ancak örgütten alınır” dedi.
Bir aydan bu yana partililer, belediye başkanları, belde başkanları ve delegeler ile görüşmeler yaptığını, görüşmelerinin sonucunda tabana inen bir siyaset anlayışı beklentisini gördüğünü ifade eden Erkan Polat; partililerin genel merkezde başlayan değişim ve gençleşme hareketini il ve ilçe örgütlerinde de istediklerini gözlemlediğini söyledi.
1999 yılından bu yana partinin çeşitli kademelerinde çalıştığını, siyasi hayatı boyunca örgütün üstünlüğünü savunduğunu belirten CHP İlçe Başkan Adayı Erkan Polat; “Bütün tartışmalarımı örgütün üzerinde hiçbir gücün olmadığına inandığım için yaptım. Bu yönden de örgüt içerisinden takdir gördüm. Siyasetin uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu biliyorum. Partililerimiz bana güven gösterirlerse bu yolda hep birlikte omuz omuza yürümeye devam edeceğim” dedi.
“USTA ÇIRAK YARIŞACAK”
Mevcut ilçe Başkanı ve 6 Mayıs’ta yapılacak ilçe kongresinde rakibi olan Av. Osman Ünsal’a hitaben “Osman Ünsal benim ağabeyimdir, siyasi duayenimdir. 1999 yılında parti baraj altındayken beni Söke sanayisinden alıp, ilçe yönetimine getiren ve siyasete sokan Osman Ağabeyimdir. Biz usta ve çırak olarak bir yarışa giriyoruz. Yarıştan da kolkola çıkacağız. Kimse CHP’den önemli değildir. Osman Ağabeyim ve ekibine bu yarışta başarılar diliyorum” dedi. Av. Osman Ünsal’da Erkan Polat’a aynı sıcaklık ile karşılık verirken; Söke CHP İlçe Lokalinde partililerinde alkışlarının arasından güzel ve centilmence görüntüler yaşandı.

Haber: LEVENT TUNCER

 

Bu haber 4397 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz