"SEROLİVA" SÖKE'NİN MARKASI OLDU


"SEROLİVA" SÖKE’NİN MARKASI OLDU

Zeytin ve Zeytinyağı üretiminde bu güne kadar markalaşmakta zorluk çeken Söke’nin imdadına Seroliva yetişti.
Oliva Gıda Sanayi Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Servet Altay; ”Hedefimiz  Butik Zeytinyağı sektöründe Avrupa pazarında yerimizi almak”
Zeytin üretiminde önemli potansiyele  sahip olmasına rağmen bu güne  kadar dökme  zeytinyağı üretimi ile  sektörde sesini çok fazla duyuramayan Söke’nin artık  şişelenmiş  markalı zeytinyağı da  oldu.
Söke’de Sazlı Beldesinde  geçtiğimiz  yıl üretime geçen teknolojideki son yeniliklerle hizmet vermeye başlayan Seroliva Zeytinyağı işletmesinde üretilen şişelenmiş zeytinyağı üretim kalitesi ve  doğal içeriği ile kısa sürede sektörde kendini kabul ettirince Pazar alanını da yaygınlaştı.Söke,Koçarlı,Çine ve İzmir Seferihisar Bölgesinde  üretilen zeytinlerin işlenmesinden elde  edilen  zeytin yağı Seroliva  markası adı altında tüketici ile  buluşurken daha ilk yılında 5.Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalitesi Yarışmasında 2.lik ödülüne  layık görüldü.
Üç yıllık bir Ar Ge çalışmasının ardından üretime geçtiklerini dile getiren İşletmeci  Servet Altay; ”Şirket olarak öncelikli hedefimizden çok  dış piyasa ve Avrupa.Özellikle butik zeytinyağı üretiminde Söke2nin olduğu kadar Aydının sesi olmak iztiyoruz.Naturel olarak yapılan üretimimizde kısa  sürede  iyi bir yere geldiğimize inanırken istihdam  açısından da yöremize  bir katkıda  bulunduğumuzu düşünüyorum”dedi..
Bu sezonu yörede 40 bin zeytin ağacının ürünlerini işleyen Seroliva’nın üretimi artırabilmek için Aydın ve  yöresinde yeni zeytin üretim alanları bulma girişimleri de devam ederken şirket yönetim kurulu başkanı Servet Altay,üretimi 200 bin ağaca çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
GÜNDE 50 GRAM ZEYTİNYAĞI HER DERDE  DEVA
Zeytin ve zeytin yağını farklı bir gözle baktıklarını söyleyen Servet Altay,zeytin yağının  geçmişten günümüze insanoğlu tarafından hep değerlendirildiğini söylerken; ”Zeytinyağının sağlığımız açısından önemi bu gün yapılan bilimsel açıklamaların yanı sıra tarihteki  bir çok bilim adamı tarafından dile getirildiği bilinmekte.Başta kalp damar sağlığı açısı olmak üzere bir çok sağlık sorununa  deva olan zeytinyağının bazı sanatçılar  tarafından da kozmetik ürün olarak da değerlendirildiği bilinmekte. Herkesin günde 50 gram zeytinyağı almasının koruyucu sağlık hizmeti olarak faydasını göreceğine inanıyorum”demekte.
Zeytin hasat döneminde kasa kullanımının önemine değinen  Servet Altay; ”Bölgede ürün maalesef çuvallama sistemi ile fabrikalara ulaşmakta. Çuvallarla işletmelere ulaşan zeytin de mutlaka kalite kaybı yaşanıyor. Bölgenin zeytini gerçekten çok kaliteli ve yağ üretimi için aranılan özelliklere sahip. Üreticilerimizin bu konuda bilinçlenmesini,kasalı hasada  geçmesini arzu etmekteyiz”derken,üreticilere  boş kasa vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

HABER: NECATİ MALDAR

 

Bu haber 2716 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • MESUT BERBER MESFA LTD ŞTİ. (30/4/2012)
    Servet beyi girişimciliğinden dolayı kutluyorum.istahdam konusunda adım atan herkes gerçek vatanseverdir bence. başarılı buluyorum ve devamını diler ,Saygılar sunarım..