söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKANSERLE ŞAKALAŞAN OYUNCU AYAKTA ALKIŞLANDI


KANSERLE ŞAKALAŞAN OYUNCU AYAKTA ALKIŞLANDI

Mizah yazarı ve tiyatro oyuncusu Emrah Çamdereli, lenf kanseri teşhisi konulup, kemoterapi ile tedavi gördüğü süreçte yaşadığı duygularını tiyatro oyunu haline getirip, tek kişilik oyun olarak sahneledi.
Söke Belediyesi'nin katkılarıyla, Söke Kız Teknik ve Meslek Lisesi Salonu'nda geçtiğimiz pazartesi akşamı sahnelenen "Hücrelerime Sahip Olabilirsin Ama, Ruhuma Asla!" adlı tiyatro oyununda, kanserle mücadelesinden galip çıkan oyuncu Emrah Çamdereli hastalığı süresince başından geçen olayları mizahi bir dille anlattı. Ölümle yaşam arasında sıkışıp kaldığı dar çizgide bile, kanser hastalığı ile ilgili olarak, "Kanserin ilacı moral ise, ben bu kanserle şakalaşırım arkadaş" deyip, umudunu kaybetmeyen Emrah Çamdereli, katıldığı televizyon programlarında da 6 ay sonra sağlığına kavuşup, yenide sahnelere dönmek istediğini söylemişti. Tedavi süresi boyunca moralini hiç kaybetmeyen oyuncu Emrah Çamdereli, ailesi ve yakın dostlarının davranışlarını gözlemleyip, kendisine moral vermek adına söylenen sözlerin ve davranışların aslında ölümü çağrıştırmasını mizahi bir dille eleştirdi. Kemoterapi tedavisi gördüğü sırasında, hayalinde 'Nalan' adlı bir kız arkadaşının yanında olmasını ve onunla dertleşme arzusunu dile getiren oyuncu Emrah Çamdereli, canlandıracağı hastane sahnesi için  izleyiciler arasında bulunan Söke Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi Emre Koner'i sahneye davet etti. Tiyatroya ilgi duyan ama hiç sahne deneyimi olmayan Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü öğrencisi Emre Koner, rolünü canlandırmak taktığı perukla 'Nalan' olmaya çalıştı. Kız arkadaşı Nalan'dan beklediği desteği alamayan Emrah Çamdereli, kanseri yense dahi çocuk sahibi olamayacağı bildirilince, kimsesiz binlerce çocuğun varlığı ile kendini teselli etmeye çalışırken, fonda losemili çocuklar ve sokakta yaşayan çocukların görüntülerine yer verildi. Asistan Çağıl Özdemir'in teknik desteği ile müzik eşliğinde yansıtılan görüntüler, kanser teşhisi  konulan Emrah Çamdereli'nin tedavisi sırasında yaşadığı olayları mizahi bir dille anlatması kadar etkili oldu.
Lenf kanserine karşı verdiği mücadele ile Türkiye'nin gündeminde yer alan Didim Halk Tiyatrosu kurucusu ve oyuncusu Emrah Çamdereli'nin başarılı ile sahnelediği tiyatro oyunu izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Söke Belediye Meclisi Kadın Komisyonu Başkanı Nimet İncedal, başarılı oyuncu Emrah Çamdereli'yi sahnede kutlayıp, çiçek takdim etti.
ÇAMLIDERELİ SÖKE'DEN MUTLU AYRILDI…
Didim Halk Tiyatrosu ekibi oyuncu Emrah Çamdereli, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Salonu'nda sahneledikleri oyun nedeniyle geldikleri Söke'de sıcak ilgi ile karşılandılar. Magazin Muhabiri Mustafa Kavruk ve Gül Erkek Berberi Zafer Gül'ün refakatinde Antik Çay Bahçesi'nde sahneye çıkmadan önce mola veren mizah yazarı ve oyuncu Emrah Çamdereli ve ekibine, Tuğba Kuruyemiş tarafından kuru kahve, Taş Ekmek Fırını'ndan ise; köy ekmeği ikram etti.
GÜNDÜZ CADI, GECE SÜPERADAM OLDU
Gündüz seansında çocuklara yönelik oyunla insanları kötülüğe yönlendiren cadı rolüyle sahneye çıkan Emrah Çamdereli, akşam yetişkin seyircilere sahnelenen tiyatro  oyunu öncesinde, Gül Erkek Berberi'ne giderek Zafer Gül'e saç ve sakal tıraşı oldu. Beraberce şehir merkezinde dolaşarak, Söke'nin tanıtımında nelerin rol olacağını konuştular.
Söke Belediye Meclis Üyesi ve Kadın Komisyonu Başkanı Nimet İncedal'ın daveti üzerine Albayrak Lokantası'nda çorba içen Didim Halk Tiyatrosu ekibi, Söke'de çok sıcak bir ilgiyle karşılaştıklarını, bundan sonra Söke'nin kalplerinde ayrı bir yeri olduğunu söylediler. Ayrıca; Mustafa Kavruk'un tiyatro ve televizyon dizilerinde oynayan oyunculara Söke'ye davet etmesinin sanatçıları memnun ettiği dile getirildi.

Haber: Hamdi Akgül

 

Bu haber 1492 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz