söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiNAKIŞ VE EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI


NAKIŞ VE EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 2011 - 2012 eğitim - öğretim yılında ilçemiz genelinde açtığı kursların yılsonu sergilerinin üçüncüsü dün ziyarete açıldı.
Yenikent Öğretmen Nebahat Alpan İlköğretim Okulu Salonu'nda saat 11.00 de yapılan açılışta, pul boncuk işlemeleri, elde kurdela nakışı ve dekoratif ahşap süsleme ürünleri sergilendi. Usta Öğretici Selma Güvenir tarafından verilen kursta, 45 kursiyerin emeği ve göz nuru ile yaptıkları salon ve mutfak takımları, yatak örtüsü, pike, bohça, havlu ve seccadelerin yanı sıra; ahşap sehpalar, fiskos, çay ve servis tepsileri, ekmek kutusu, tabak süsleme ev ve çeyiz ürünlerinden oluşan yüzlerce çeşit ürünün yer aldığı sergi yarın akşama kadar açık kalacak.
1 Kasım 2011 tarihinde başlayan meslek edindirme amaçlı kursun sonunda 45 bayan kursiyer meslek sahibi olurken, kendi ihtiyaçlarının dışında yaptıkları ürünleri de satarak aile bütçelerine katkı sağlayacaklar. Sergiyi gezenler arasında, Söke Ak Parti Başkan Yardımcısı ve Söke Belediye Meclis Üyesi Şule Tuntaş, yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Yeter Ertürk'te yer aldı.

Haber: Hamdi Akgül

 

Bu haber 1756 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz