söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMARKAYDER 3. SUNUMUNU AYMENDO TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ


MARKAYDER 3. SUNUMUNU AYMENDO TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ

Markalaşma Yenilikçilik ve Kalite Geliştirme Derneği MARKAYDER Aydın İlinde markalaşma potansiyeline sahip yerel ürünlerin araştırılması projesiyle ilgili üçüncü toplantısını ve sunumunu Aydın AYMENDO Tesislerinde gerçekleştirdi.


Proje koordinatörü Peri Banu Nemutlu tarafından gerçekleştirilen sunumda Aydın İlinin bütün ilçeleri gezilerek yerel markaların tespit edildiği anlatıldı ve bu çalışmaların yer aldığı yaklaşık üç saatlik slayt gösterisi kısaltılarak sunuldu.


Aydın İlçelerinin kendi stantlarında kendi ürünlerini tanıtma çabaları yanında ilçemizden de tatlımaya ekmek ve Güllübahçe bebekleriyle körüklü çizmenin tanıtıldığı Söke standı katılımcıların ilgisini çekti. Özellikle Güllübahçe bebekleri ve Cumhuriyet Fırını Sahibi Haldun Arıcı’nın değişik tatlımaya ürünleri büyük beğeni gördü.


TİCARET ODASI BAŞKANI SÜLEYMAN TOYRAN DA KATILDI
Markayder’in sunum toplantısında Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Söke Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran ile değişik ilçelerin oda başkanları ve belediye yetkilileri yer aldı. Açılan stantlarda iğne oyasından sekiz köşeli şapkaya, değişik reçellerden künarlı, tahinli pidelere kadar pek çok yöresel ürün yer aldı.

Haber: Ali Sarayköylü

 

Bu haber 1938 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz