söke ekspres gazetesi
 • söke ekspres gazetesiSÖKE BELEDİYESİNDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN OTOMATİK SULUK


SÖKE BELEDİYESİNDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN OTOMATİK SULUK Söke Belediyesi tarafından yaz sıcaklarından etkilenen sokak hayvanları için ilçenin çeşitli park ve sokaklarına yerleştirilen dökme beton suluklara ek olarak, suyu otomatik olarak dolan suluklar eklendi.  Sıcak yaz günlerinden etkilenen sokak hayvanları için çeşitli mahallelerde bulunan parklar ve çeşitli noktalara konulan beton suluklara ek olarak, suyu eksildikçe otomatik olarak dolan 10 yeni su kabı alınarak yerleştirildi. Teknolojik olarak daha gelişmiş, suyu otomatik olarak dolan yeni suluklar vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Otomatik suluklar İstasyon Caddesi sosyal tesisler karşısı, Aydın Caddesi Kayas Caddesi girişindeki yeşil alan, Belediye Meydanı, Hükümet Meydanı, Recep Yazıcıoğlu Parkı, Yenikent Cami arkasındaki yeşil alan, Apdi İpekçi Caddesi üzerindeki yeşil alan, 6 Eylül Parkı ve Kurtuluş Caddesi üzerinde yeşil alana monte edildi. Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Arif Eyiol; sulukların otomatik şamandıra sistemi ile kendi kendine dolu olarak kalacağını, sokak hayvanlarının buradan sularını içtikçe su haznelerinin otomatik dolması ile susuz kalmayacaklarını söyledi.  

Bu haber 2084 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
  Yorum Yaz
 • Selma Özcan (21/9/2012)
  Soke Belediye'sini duyarlı davranışından ötürü kutluyor,bu tür eylemleri devamını bekliyorum.

 • Arif Eyiol (25/9/2012)
  2013 yılı Nisan-Mayıs ayların da otomatik sulukların yaygınlaştırılması sağlanarak, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarımızın refahı için çalışmaya devam edeceğiz.

 • Gözde Yücebaş (12/10/2012)
  Sokak Dostlarımız adına güzel gelişmeleri görmek içimizi rahatlatıyor..Gündemdeki mevcut yasa tasarılarının iptali için tüm hayvanseverler tek yürek olmuşken bu tür çalışmaların olması bir nebze olsun yanan yüreğimize su serpiyor.. Söke Belediyesi ve çalışmalara gönül veren Veteriner İşlerini kutluyorum..