Söke CHP den TEKEL işçilerine destek...


SÖKE CHP’DEN TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK

 TEKEL İşçilerinin yaptıkları direniş sürerken, Türkiye gündemindeki sıcaklığını korumaya da devam ediyor. TEKEL işçileri ve buna bağlı olarak işçilerin bağlı oldukları sendikalar ile Hükümet arasındaki gerginlik büyürken, TEKEL işçilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Teşkilatından geldi.  
CHP İlçe Başkanı Sevim Şahin yaptığı açıklamada; “Değerli kamuoyu ve sevgili basın emekçileri kardeşlerim. 50 gündür Ankara'nın çetin kış koşullarında ekmek kavgası için vücudunu kalkan yapan TEKEL işçilerinin sesi ülke çapında yankılanarak çığlığa dönüşmesine rağmen, Başbakan duymamakta inatla direniyor.
‘Bıçak kemiğe dayandı’ diyen TEKEL işçilerine destek veren sendikaların sivil toplum örgütlerinin ve halkın bu sömürüye karşı tepkisi gün geçtikçe artmaktadır. Bu onurlu direnişe CHP olarak yürekten destek veriyoruz ve yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bu mücadele faşist ve sömürü düzenine karşı dik duruşun mükemmel bir göstergesidir.
Çalıp çırparak değil, alın teriyle evine ekmeğini götüren emekçilerin AKP iktidarına (YETER) EMEK EN YÜCE DEĞERDİR. VE İKTİDAR OLARAK EMEĞE, EKMEK KAVGASINA SAYGI DUYACAKSIN. DERSİNIN VERİLİŞİDİR. BU ONURLU YOLDA EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN HAKLARINI ALANA KADAR YANLARINDA OLACAĞIMIZDAN KİMSENİN SÜPHESİ OLMASIN” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 2458 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz