söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMHP GENEL BAŞKAN ADAYI MESUT TÜRKER SÖKE'DEN OY İSTEDİ


MHP GENEL BAŞKAN ADAYI MESUT TÜRKER SÖKE'DEN OY İSTEDİ

4 Kasım’da yapılacak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkez Kurultayı öncesi il ve ilçeleri ziyaret eden Genel Başkan Adayı Op. Dr. Mesut Türker, MHP Söke İlçe Teşkilatı’nı da ziyaret etti.
 Ziyarette MHP Söke İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, Kadın Kolları Başkanı Yeşim Sümer ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.
 MHP Genel Başkan Adayı Mesut Türker’in ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren MHP Söke İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu; “Çıktıkları yolda, baş koydukları bu dava için kendilerine kurultayda başarılar diliyorum” dedi.
 MHP’nin Milli Siyaset anlayışının temsilcisi bir parti olduğunu söyleyen MHP Genel Başkan Adayı Op. Dr. Mesut Türker; “Biz gençlik yıllarımızdan bu yana bu hareketin devletin yönetimine hakim olması için mücadele vermekteyiz. Türk-İslam ülküsünün savunucusu ve bu düşünceyi Türk devletine hakim kılmak isteyen tek parti MHP’dir. Emperyalizme karşı duran tek parti MHP’dir” dedi.
 Ülkede ve çevre dünya ülkelerinde yaşananların ortada olduğunu söyleyen Mesut Türker; “30 yıldır soysuz çapulcuların verdiği acıların ortadan kalkması için MHP iktidarının tam zamanıdır. Artık bu ülkede bazı olaylara tahammülümüz kalmadı. Ülkücü Hareket ve Türk Milleti’nin tüm özlemlerini dindirebilmek için kutlu bir hareket için yola çıktık” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR KANUNU BAŞKANLIK SİSTEMİNİN ADIMIDIR”
Gündemde olan Büyükşehir yasası için düşüncelerini ifade eden MHP Genel Başkan Adayı Op. Dr. Mesut Türker; Ak Parti’nin A Planı’nda Başkanlık Sistemi olduğunu söyledi. Büyükşehir yasasının bu plan doğrultusunda gündeme getirildiğini belirten Türker; “Özellikle Güneydoğu’da yaşananlara bakacak olursak bu sistem fiziki bölünmeyi sağlar” dedi.
“ANAYASA KOMİSYONUNDA MHP YER ALAMAZ”
MHP Genel Başkanı olduğunda ilk icraatlarından birinin Anayasa Komisyonu’ndan MHP’li üyeleri çekmek olacağını dile getiren MHP Genel Başkan Adayı Op. Dr. Mesut Türker; “Türkiye’yi yıkan bir sistemin içerisinde MHP olamaz” dedi.
 İl ve İlçe Teşkilatlarının özellikle maddi sıkıntılar yaşadığını ve buna rağmen özverili çalışmalarda bulunduğunu belirten Mesut Türker; il ve ilçe teşkilatlarına devletin siyasi partilerine yaptığı yardımın yüzde 40’ını dağıtacağını söyledi. Türker, Genel Başkan olduğu takdirde ilk icraatının bu olacağını dile getirdi.

HABER: LEVENT TUNCER

 

Bu haber 5748 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz