söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiOKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ'NİN ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ’NİN ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Aydın’da 20 Nisan 2012 tarihinde yapılan protokolle uygulanmaya başlayan ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi’nin ara değerlendirme toplantısı yapıldı.
 Aydın Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Şefika Çoban, Bakanlık’tan gelen proje temsilcisi Murat Tanrıkoloğlu, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Zerrin Can, Aydın ve ilçelerinde görev yapan şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
 Toplantıda proje ile ilgili bilgiler veren Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Ali Özbay, Aydın’da 125 okulda projeyi uyguladıklarını ifade etti. Projenin başlangıcından bugüne kadar Aydın’da düzenlenen 736 kursta 21 bin 479 kişinin kursiyer olarak eğitim gördüğünü kaydeden Özbay, 45 faaliyette 13 bin 862 kişinin faaliyetlere katıldığını söyledi.
 Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre toplantıda yaptığı konuşmada, anlamlı bir toplantı düzenlediklerini ifade etti. Projenin genel toplantısını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in de katıldığı toplantıyla İstanbul’da yaptıklarını kaydeden Töre, Aydın’da daha hızlı hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bu konuda belediye ile çalışmalarını artırmaları gerektiğini belirten Töre, “ İstanbul’daki toplantıda İstanbul ve Ankara’daki belediye başkanlarının yaptıkları çalışmaların sununlarını izledik. Bayan belediye başkanımız ve bayan belediye başkan yardımcımızla bayan bir il müdürü olarak çalışmaktan dolayı mutluyum. Belediyemizle daha sıkı ve elele vererek çalışmalıyız” dedi.
 Aydın’a geldiğinde ilk okul ziyaretini Yunus Emre İlköğretim Okulu’na yaptığı ifade eden Töre, başından geçen olayı şöyle anlattı: “Okula gittiğimde demir kapıların ve kilitlerin var olduğunu gördüm. Koridorların bu kilitlerle kapandığını gördüm. Bir anda kendimi gardiyan gibi hissettim. Film sahnelerinde yaşadığımız gerilimli sahneleri hissettim”
 Töre, yaşadığı olayın ardından okulu tadilata soktuklarını kaydeden şu anda okulun kolejden farkı olmadığını, disiplin olaylarının da azaldığını söyledi.
 “AYDIN’I MARKA YAPACAĞIZ”
 Aydın’ı batının en aydın şehri olarak gördüğünü kaydeden Töre, ”Aydın’ı eğitimde marka yapacağız. Cevat Aldemir İlkokulu’nda açtığımız velilere yönelik kurslarda toplam kalite yönetimi ödülü almıştık. Bu başarımızı tüm okullara yayarak sürdürmek istiyoruz. Aydın’daki takım çalışmasını geliştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 DEMİKRATİKLEŞME VE SİLLEŞME HAREKETİ
 Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen Okullar Hayat Olsun Projesi temsilcisi Murat Tanrıkoloğlu ise yaptığı konuşmada basının kendilerine proje kapsamında verdiği desteğin önemli olduğuna değindi. ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi ile okullarda sivilleşme ve demokratikleşmeyi başlattıklarını belirten Tanrıkoloğlu, “Bu hareketi üniversitelere ve diğer kurumlara yaymayı planlıyoruz. Projeyle kafalardaki sınırları ve at gözlüklerini kaldırıyoruz. Duvarları yıkmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 Tanrıkoloğlu, konuşmasının ardından sunum gerçekleştirdi. Öte yandan, değerlendirme toplantısına katılanlar daha sonra Aydın’daki okulları gezdi. (iha)

 

Bu haber 1950 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz