söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÖĞRETMEN NEBAHAT ALPAN İÖO 7-19 YAŞ AİLE REHBERLİĞİ PROGRAMI SERTİFİKA TÖRENİ


ÖĞRETMEN NEBAHAT ALPAN İÖO 7-19 YAŞ AİLE REHBERLİĞİ PROGRAMI SERTİFİKA TÖRENİ    

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında yürütülen ve Türkiye genelinde üç yıldır gittikçe yaygınlaşan '7-19 Yaş Aile Rehberliği Programı' Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu'nda da Ergeni Tanımak, İletişim Kurmak, Birlikte Büyümek, Aile Tutumları, Riski Yönetmek, Olumlu Davranış Kazandırma, Uzlaşabilmek, Geleceği Planlamak konu başlıkları ile 8 hafta 3'er saatlik oturumlarla gerçekleşti.

15 Kasım 2012'de başlayan 7-19 Aile Rehberliği Programı 11 Ocak 2013 tarihinde Okul Konferans Salonu'nda yapılan sertifika töreni ile sona erdi. Okul Müdür, Müdür Yardımcıları,öğretmen ve çocuklarının  katılımıyla yapılan sertifika töreninde annelerin heyecanı büyüktü. Anneler, program daha bitmeden bile aile içinde değişim olduğunu ilettiler.
Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu Rehber Öğretmeni Nilgün Yıldız 7-19 Yaş Aile Rehberliği Programı ile ilgili olarak; "Her anne-baba iyi anne babadır. Ancak sürekli gelişmekte; değişmekte olan çocuklarımız karşısında daha bilgili, daha bilinçli olarak onların gelişimlerine katkı sağlayan anne - baba olabilmeleri ve daha sağlıklı aile içi ilişkiler kurabilen anne - baba olabilmeleri adına anne babaları desteklemek için  hazırlanmış çok değerli ve verimli bir program olduğunu düşünüyorum. Katılımcılarımızla sekiz oturum pek çok şey konuştuk paylaştık ve birbirimizi güçlendirdiğimiz programı başarıyla tamamladık." dedi.


Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 3018 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz