söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE, BELGESEL KANALLARI VE FİLM ÇEKİMLERİNİN MEKANI OLDU


SÖKE, BELGESEL KANALLARI VE FİLM ÇEKİMLERİNİN MEKANI OLDU

Son yıllarda Söke’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu kültür miraslarının yerel ve ulusal basında sık sık yer bulması belsel ve film yapımcıların rotalarını Söke ye çevirmelerine  neden oldu.
1980’li yıllarda başrollerini Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın paylaştığı sinema filmine ev sahipliği yaptıktan sonra uzun yıllar film yapımcıların unuttuğu Söke geçtiğimiz yıl bir bölümü Doğanbey Köyünde çekilen Entelköy ve yine  bazı bölümleri ilçemizde çekilen ’Dedemin İnsanlar’ ile yeniden hatırlanmıştı.
Geçtiğimiz yıllarda İz TV de yayınlanan ‘Welco’nun Karavanı’ adlı belgesele davul köy düğünleri ile konuk olan Karacahayıt Köyü, geçtiğimiz  günlerde TRT tarafından yayınlanan ‘Yol Arkadaşım’ adlı programa ev sahipliği yaptı. Yol Arkadaşım adlı belgeselin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı öğrenildi.
CNN TÜRK KİSİR KÖYÜ'NDE
Geçtiğimiz günlerde  Başı Boş eşekleri ile dikkatleri üzerine çeken Kisir Köyü CNN TÜRK’ü konuk etti.Yaklaşık sekiz saat Kisir ve  çevresinde çekim yapan CNN Türk Kisir Köyünün tanıtımını üstlendi.
ALJAZİRE TV AVŞAR KÖYÜ'NDE...
Şu anda  test yayınlarını sürdüren Kasım Ayında normal yayın hayatına  başlayacak olan Aljazire TV Söke’nin ünlü Yörük Köyü Avşar’da belgesel çekimleri yaptı.Geçtiğimiz aylarda yapılan çekimlerin Kasım ayında ekranlara  geleceği öğrenildi.
PİNOKYO FİLMİ 26 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR
Ünlü Masal Kahramanı Pinokyo’nun hayatını anlatacak olan Alman WDR Televizyon Kanalında yayınlanacak olan Pİnokyo Filmi de ilçemiz Eski Doğanbey Köyünde çekiliyor. 26 Şubat'ta başlayacak olan ve başrollerini Alman sanatçıların rol alacağı film ile Eski Doğanbey Köyü sokakları eski İtalyan köyü sokakları haline getirilecek.
Pinokyo filmi ile ilgili yardımcı oyuncu ve  figuran seçimleri geçtiğimiz hafta içerisinde Söke'de yapılmıştı.


 

NECATİ MALDAR

 

Bu haber 4693 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz