Ertürk; "Tarımsal desteklemeler ödeniyor"


ERTÜRK; "TARIMSAL DESTEKLEMELER ÖDENİYOR"

Ak Parti Aydın Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Ertürk; "26 Şubat Cuma gününden itibaren Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı çiftçilerimize ve üreticilerimize 2009 yılı desteklemeleri ödeniyor" dedi.
Ertürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada özetle; 26 Şubat Cuma gününden itibaren çiftçilerimize ve üreticilerimize 2009 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine göre yaptıkları tarımsal üretim, ekiliş ve kullandıkları girdiye göre; 2009 yılı mazot ve gübre destekleri, toprak analizi destekleri, kullandıkları sertifikalı tohum, koyun-keçi hayvanbaşı destekleri, yem bitkileri ve hububat desteğinden kalanlar ödenecektir." dedi.
Bu ay sonunda ödenecek toplam tarım desteği miktarı 1 milyar 525 milyon TL. olduğunu vurgulayan Ertürk; "Çiftçilerimize ve tarımcı dostlarımıza, üretici arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim." dedi.
AYDIN İLİMİZ YAŞ SEBZE MEYVE İHRACAAT KAPISI OLMASININ ARDINDAN ŞİMDİ DE İLİMİZE İL KONTROL LABORATUAR MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR
2009 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yaş sebze ve meyve ihracat kapısı olarak belirlenen ve tescil edilen Aydın ilimizde ihracaat işlemleri ve gıda kontrol hizmetlerinin daha hızlı ve etkin yapılması amacına yönelik olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu görüşmeleri devam eden Tarım ve Gıda Bakanlığı Kanunu Tasarısı görüşmelerinde Aydın İlimize İl Kontrol Laboratuar Müdürlüğü kurulması hususunda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Aydın Milletvekilimiz  Ahmet Ertürk’ün verdiği önerge ile Kanun Tasarısına girdi. Tasarı Komisyon Raporu Haline gelecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemindeki yerine alarak en kısa zamanda kanunlaşacak.

 

Bu haber 2611 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz