söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE'NİN İKİNCİ FAKÜLTESİNİN HARFİYATINA ÇÖZÜM ARANIYOR


SÖKE’NİN İKİNCİ FAKÜLTESİNİN HARFİYATINA ÇÖZÜM ARANIYOR

Kaymakam Mehmet Demirezer başkanlığında aralarında Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran, İl Genel Meclisi Üyeleri Kenan Özcan ve  M.Ali Oklay’ında  bulunduğu bir heyetle fakülte alanında inceleme yapıp jeoloji Mühendisi Koray Çetin Önalan’dan bilgi aldılar.
Söke’nin ikinci fakültesi olarak hizmet verecek olan Mimarlık Fakültesi’nin yapılacağı alandaki hafriyatın kaldırılması ile ilgili yaşanılan soruna çözüm arayışı sürerken umutlar şimdi de Aydın Valisi Kerem Al’a bağlandı.
İlçemizde İşletme  Fakültesinin ardından ikinci fakülte seferberliği hızla devam ederken  Söke Eğitim Vafkı (SÖKEV) bir yandan fakülteye maddi destek arayışını sürdürmekte bir yandan da Mimarlık Fakültesi olarak eğitim verecek olan okulun yapılacağı eğimli arazideki hafriyatın taşınmasına çözüm aramakta.
Kaymakam Mehmet Demirezer ve beraberindeki heyet önceki gün akşam saatlerinde fakülte  alanında inceleme yapıp jeoloji mühendisi Koray Çetin Önalan’dan bilgi aldılar.
İkinci Fakülte alanındaki eğimli arazideki toprak hafriyatının kaldırılmasının yaklaşık 350 Bin TL ulaşacak olması Vakıf Yöneticilerini kara kara düşündürüyor. Harfiyatı değerlendirmek isteyen özel kuruluşlara götürülen tekliflerden şu ana kadar olumlu bir sonuç alınamadığı öğrenilirken hafriyat bedelinin karşılanabilmesi için sorun bu gün OSB Müteşşebis Heyeti Toplantısına  katılacak olan Aydın Valisi Kerem Al ile paylaşılacak.

Özel Haber: CEVDET ÜZÜM

 

Bu haber 5003 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz