Mutafoğlu; "Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığını bütün dünya bir kez daha gördü ama AKP anlamamakta ısrar ediyor"


Mutafoğlu; "Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bütün dünya bir kez daha gördü ama AKP anlamamakta ısrar ediyor"Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Söke İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, Amerikan Senatosunda Ermeni tasarısının geçmesini kınayarak değerlendirmelerde bulundu.
MHP İlçe Başkana Mutafoğlu özetle şunları söyledi; "Türk milleti ve devleti olarak can sıkıntısı ve zor bir dönemden geçmekteyiz. Gerek iç politikada gerekse dış politikada Türk milletinin içinin karardığı aşikardır. Büyük Atatürk’ün Gençliğe hitabesinde “Dahili ve Harici bedhahların olacaktır” sözü şuanda bu ülke içinde ve dışında ne kadar düşmanları olduğunun göstergesidir.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak şunu belirtmeliyim ki,Türk milletini baskı altında kalacak bir millet,Türkiye Cumhuriyeti devleti de baskı altında kalacak ve bu şekilde karar alacak bir devlet değildir. Tarih boyunca Türk insanın ahvadı uşaklık yapmadığı gibi,bu milletin evladı da uşaklık yapmayacaktır.
ABD Temsilciler meclisi dış ilişkiler komitesi tarafından Ermeni iddalarını içeren tasarının kabul edilmesini ilişkin alınan bu karar, ABD için tarihi bir yüzkarasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunu şiddetle kınıyoruz,küstahça alınan bu kararı reddediyoruz. Bilelim ki alınan bu karar işbirlikçi AKP zihniyetinin bir ürünüdür. AKP nin dış politikadaki iflasıdır. Genel başkan yardımcımız sayın Oktay Vural’ın dediği gibi; Hiçbir parlamento bizim tarihimizi yargılayamaz. Ama bir gün bu işbirlikçi AKP Temsilciler meclisi tarafından yapılan bu oylama bir zafer olarak gösterilmektedir. Halbuki bu gün Ermenistan Halkı bile bu oylama ile pek ilgilenmemektedir, ABD iş dünyası bile bu tasarıya karşı mücadele etmektedir. Bu da gösteriyor ki esas mesele halklar arasında değil,yönetimler arasındadır.Bu meselenin yönetimler arasında olması devletler arasında bir şeylerin döndüğü ve bir planların olduğudur.Örneğin Obama’nın seçilirken soykırımı tanıma sözü vermesi ve seçildikten sonra TBMM’sinde yaptığı konuşmasıyla işbirlikçi AKP zihniyeti tarafından ayakta alkışlanması ,Türk insanının zihninde soru işaretleri oluşturmuştur.
Bilelim ve unutmayalım ki; 2005 ve 2007 yılarında ve aynı aylarda bu senaryolar tekrarlanmıştı.MHP olarak biz bunları takip etmeliyiz. Yeri ve zamanı geldiği anda bunları hatırlatmak,boynumuzun Yüce Türk milletine borcudur. Şuanda Türkiye Cumhuriyeti devleti. İşbirlikçi AKP sayesinde ABD ‘nin Türkiye ile Ortadoğu üzerindeki planlarını geliştirme ve güçlendirme politikası yönünde büyük bir ihanet ve imtihanla karşıkarşıyadır.
Ülkemizin içindeki olaylarla kaos ortamları hazırlanmakta ve arttırmakta, gerek askeri alandaki ele geçirme planları, gerekse yürütmenin yargıyı kuşatma ve etkisiz hale geçirme planlarıyla uğraşılırken, dışarıdaki Ermeni tasarısıyla, devletimizin zorda kalması planları hayata geçirilmektedir. Bir ayağı ABD de bir ayağı Ortadoğu da olduğu söylenen sayın Cüneyt Zabsu’nun ABD senatosunun “bu adamı süpürmeyin kullanın” tavsiyesi hala hatırımızda olması bu işbirliğinin ne derecede ileri olduğunu göstermektedir. Bunlara karşı Türk insanı uyanık olmak zorundadır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak soruyoruz! Hani o one minute diyenler, desenize Obama’ya da. Hani o bu işler yalama oldu diyenler, desenize müttefikinizi. Tabi yumurta çıkışa yaklaşın da, tasarının geçmemesi için ABD ye heyet gönderiyorsunuz. Adama sormazlar mı 2005-2007 yıllarında aynı senaryo oynandı, o zamandan bu zamana kadar ne yaptınız? diye. Yurtdışı seyahatlerinden fırsat bulamadınız mı? Hani önemli müttefikleriniz,önemli dostlarınız sizin için ne yapıyorlar?.Bu soykırım yaftası için bizi tarih adamları savunması gerekirken, kimlerin, hangi ekonomik sömürücülerin bizi savunduklarını yüce Türk milletine anlatmanız gerekmektedir. Onlara bu savunmaları karşısında ne gibi bir tavizlerin verildiğini MHP ve Türk kamuoyunu merak etmektedir.
MHP İlçe Başkanı olarak siz işbirlikçi AKP hükümetine bir kez daha sesleniyorum.
Türk’ün başına bela, elaleme, hainlere, zalimlere kardeş olduğunuz. Lobileri ve bobileri ikna etmenin, ülkeyi ticaret zihniyetiyle yönetmeye benzemediğini öğrendiniz. Çıkın Yüce Türk milleti önüne, bu geçen Ermeni tasarısı içinde deyinki! Akşam elektrikler kesildi, dersimizi çalışamadık özür diliyoruz." dedi...

 

Bu haber 2080 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz