söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMOTOSİKLET KAZASINDA AĞIR YARALANAN ŞAHSIN ORGANLARI 4 KİŞİYE UMUT OLDU


MOTOSİKLET KAZASINDA AĞIR YARALANAN ŞAHSIN ORGANLARI 4 KİŞİYE UMUT OLDU

Söke ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan önce Kuşadası ve ardından Aydın’a sevk edilen şahsın organları 4 hastaya umut oldu.
 Geçtiğimiz gün Söke’de motosikletle geçirdiği trafik kazasında ağır yaranan 49 yaşındaki M.Ö., önce Kuşadası Devlet Hastanesi’ne ve ardından da Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde hayatta kalma mücadelesi veren M.Ö., bugün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti.
 M.Ö’nün ailesiyle görüşen Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Recep Baltacı, aileyi organ bağışı konusunda ikna etti. M.Ö’nün bağışlanan kalp ve karaciğeri Ege Üniversitesi Hastanesi’ndeki iki hastaya, böbrekleri de Şifa Hastanesi’ndeki 2 hastaya nakledilmek üzere alındı.
 Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Recep Baltacı, “Geçtiğimiz gün Söke’de motosikletle tek taraflı trafik kazası sonucu kaldırıldığı Kuşadası Devlet Hastanesi’nden Hastanemizde gelen M.O’nun ailesi ile görüşüp organlarının bağışlanmasını talep ettik. Aile bu gün beyin ölümü gerçekleşen M.O’nun organlarını bağışladı. Her iki hastaneden gelen ekipler organ bekleyen 4 kişiye nakledilmek üzere organları aldı” dedi. (iha)

 

Bu haber 7204 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • fatih çevik (16/7/2013)
    Hayatını kaybeden merhuma Allahtan Rahmet diliyorum.Ailesine sabır ve metanet dilerim.Doktorlarımız ailelere durumu anlatıp kabullendirmeye çalışmaları ve amaçları bir insana daha hayata bağlayabilmek olması çok güzel bir davranış.Ailelerin böyle bir durumda en doğru kararı vermiş olmalarıda çok güzel.