söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiVOLEYBOLDA SÖKE'NİN MİLLİ GURURU EZGİ AKYALDIZ ANKARALI OLDU


VOLEYBOLDA SÖKE’NİN MİLLİ GURURU EZGİ AKYALDIZ ANKARALI OLDU

Karşıyaka Voleybol Takımında forma giyerken Milli Takıma seçilerek Küçük Bayan Voleybol Takımımızda Milli Formayı 12 kez giyen Ezgi Akyaldız, paylaşılamıyor.
Söke  Belediyespor’da forma giyerken İzmir temsilcisi Karşıyakalı teknik adamların dikkatine çekerek kendini bir anda Karşıkaya’da bulan Sökeli Ezgi Akyaldız küçük yaşında 12 kez milli olmanın gurunu yaşarken sergilediği performans ile Türk Voleybolunda şimdiden geleceğin Neslihan’ı ve Bahar’ı olarak gösterilmekte.Balkan Şampiyonası dönüşünde İzmir Kulübü Karşıya yıldız voleybolcu Ezgi’yi bu sezonki A kadrosuna alıp profesyonel yapmaya hazırlanırken Voleybol Federasyonu Ezgi’yi Ankara’ya davet ederek Milli Takım oyuncularının bir arada eğitim yaptığı TVF İhtisas Spor Lisesine kaydını yaptırarak transferini de ikinci ligde oynayan aynı lisenin kulübüne gerçekleştirdi.
İzmir Karşıyaka Kulübü ile Federasyon İhtisas Spor Kulübü arasında paylaşılmayan başarılı voleybolcumuz Ezgi Akyaldız  sonunda ailesinin de rızası alınması ile tercihini Voleybol Federasyonun Kulübü için kullandı.
Ankara’da  sürdüreceği eğitimin yanı sıra önümüzdeki sezondan itibaren Yıldız Kızlarda Kategorisinde forma giyecek olan Söke’nin Voleyboldaki Milli Gururu Ezgi Akyaldız,bundan sonra Milli Takımın önemli sporcularının arasında yerini alması bekleniyor.
Ezgi’nin Ankara’ya transferinin doğru olduğunu söyleyen Söke deki antrenörü Mutlu Yıldırım; ”Ezgi henüz 15 yaşında olmasına rağmen voleybolda çok ciddi mesafe kat ederek bizlere milli forma heyecanı yaşattı. Ankarada gittiği kulüp milli oyuncuların yer aldığı bir kulüp.Kaynaşmayı artırmak, daha çok başarı elde edebilmek için özel kurulan bir kulüp. Ezgi gelecekte Türkiye’nin Neslihan’ı olacağına inanıyorum.” dedi.

Haber: NECATİ MALDAR

 

Bu haber 3984 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz