SÖGİAD'TAN TANITIM TOPLANTISI


SÖGİAD’TAN TANITIM TOPLANTISI

Söke Genç İşadamları Derneği (SÖGİAD) ilçemizin yeni açılan mekanlarından Kahve Diyarı’nda bir tanıtım kahvaltısı düzenledi. Dernek üyelerinin yoğun bir ilgi gösterdiği toplantıya konuşmacı olarak davet edilen Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Erhan Çiftçi konuyla ilgili olarak genç işadamlarını ve basını bilgilendirdi.
Konuyla ilgili olarak basının sorularını yanıtlayan TKDK İl Koordinatörü Erhan Çiftçi 11. çağrı döneminin özellikle Söke için çok verimli geçtiğini ve 6 yeni proje başvurusunun gerçekleştiğini söyledi. Avrupa Birliği fonlarından Cumhuriyet tarihinin en büyük kaynağının sağlandığını ifade eden Çiftçi 1.2 milyar Euro büyüklüğündeki bir kaynağın 42 ilde kullandırılacağını, bu iller arasında yer alan Aydın’ın da bu avantajlardan yararlanması için çaba harcadıklarını anlatarak; “Bugün resmi olarak dördüncü tanıtım toplantısını yapıyoruz. Yatırım yapacak genç işadamlarımız bu fırsatları değerlendirmelidirler. Projede yer alan yatırım miktarının yarısını hibe olarak alacaklar, bu şansı kullanmaları istiyoruz.” dedi.
Senede dört kez çağrıya çıktıklarını ifade eden İl Koordinatörü Ehram Çiftçi teni çağrı döneminin önümüzdeki günlerde medya aracılığıyla duyurulacağını söyledi.
Toplantıda bir konuşma yapan SÖGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yabancı, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) İl Koordinatörü Erhan Çiftçi'ye teşekkür etti.

Haber: Ali Sarayköylü

 

Bu haber 1969 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz