söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiTOYRAN CHP'YE ÜYELİK BAŞVURUSUNU YAPTI


TOYRAN CHP'YE ÜYELİK BAŞVURUSUNU YAPTI

Söke Ticaret Odası eski Başkanı Süleyman Toyran, Cumhuriyet Halk Partisi'ne üyelik başvurusunda bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatına kalabalık bir destek ile giden Süleyman Toyran, üyelik başvurusunu CHP İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya'ya teslim etti.
Süleyman Toyran ile birlikte Söke Ticaret Odasından istifa eden Haluk Kutlay ve Fahri Sivri oğlu'da CHP'ye üyelik başvurusunda bulundular.
Süleyman Toyran'ın üyelik sürecini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya; "Sayın Süleyman Toyran'a partimize tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Şu an Süleyman Toyran partimize üyelik başvurusunda bulunmuştur. Toyran'ın üyeliği CHP Merkez Yürütme Kurulu onayı alındıktan sonra, Sayın Toyran CHP Söke Belediye Başkan aday adayı olmak için Genel Merkezimize müracatı olacaktır. 2 Ocak 2014 kadar süreç devam ediyor. Aday adaylarımızdan birisine görev verildiğinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Söke Belediye Başkanlığını tekrar almak için var gücümüzle hep birlikte çalışacağız." dedi.
CHP İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya ayrıca geçmişte CHP İlçe teşkilatı ile Süleyman Toyran arasında yaşanan açıklamaların basın tarafından tekrar gündeme alınmamasını isterken yaşanan olayın artık rafa kaldırılmasını istedi.
Cumhuriyet Halk Partisi'ne üyelik başvurusunda bulunan Süleyman Toyran yaptığı açıklamada; "Söke Ticaret Odasında görev yaparak edindiğimin tecrübelerimi değerlendirmek için tercihimi Cumhuriyet Halk Partisinden yana kullandım. Geçmiş dönemlerde de CHP den teklifler almıştım. Kısmet bu güneymiş. Bugün CHP üyelik için başvurusunda bulunarak bir süreci daha aşmış bulunuyorum. Bundan sonra inşallah CHP Merkez Yürütme Kurulunda (MYK)da üyeliğim onaylandıktan sonra aday adaylığı için genel merkeze müracatımı yapacağım. Böylece CHP Söke Belediye başkanı aday adayı olabilmek bu siyasi süreci tamamlamış olacağım. Takdir genel merkezindir. Hayırlısı olsun." dedi.
Söke Ticaret Odası eski Başkanı Süleyman Toyran ve arkadaşları Haluk Kutlay ve Fahri Sivrioğlu Cumhuriyet ilçe teşkilatında yoğun ilgi ile karşılandılar.
Başta CHP ilçe başkanı Hüseyin Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın İl yöneticisi Fatih Akkentli, Eski Milletvekili Mehmet Semerci, Belediye meclis üyeleri, eski ilçe başkanlarından Erkan Polat, Yusuf Günal ve Ahmet Karakaş, Hüseyin Gündüz ile çok sayıda vatandaş karşıladı.
Süleyman Toyran CHP ilçe teşkilatına üyelik başvurusu için parti merdivenlerinden çıkarken Söke Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Veysel Öztürk ile karşılaştı. Öztürk Toyran'a başarılar diledi.
Cumhuriyet Halk Partisindeki üyelik başvurusundan sonra Süleyman Toyran'ı İlk olarak eski Milletvekili Mehmet Semerci tebrik etti, başarılar diledi.

Haber: Cevdet Üzüm

 

Bu haber 5497 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz