söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAK PARTİ SÖKE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI METİN YAVUZ; “MECLİSE İLK ORGANİZE SANAYİ GELECEK”


AK PARTİ SÖKE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI METİN YAVUZ; “MECLİSE İLK ORGANİZE SANAYİ GELECEK”

METİN YAVUZ; “SÖKE OSB’NİN ÖNÜNDEKİ KAMULAŞTIRMA ENGELİ BİZİMLE KALKACAK”


Yıllardır yatırımları ve yüzlerce kişiye iş imkanı sağlamasıyla takdir toplayan Söke’nin iş adamı Belediye Başkan Adayı Metin Yavuz’un, kentin ekonomik vizyonunu geliştirecek projeleri hazır.
Söke’nin sadece fiziksel değil, sosyal ve ekonomik anlamda da proje ve yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirten Ak Parti Söke Belediye Başkan Adayı Metin Yavuz; göreve gelir gelmez ilk icraatlarının Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kamulaştırmayı bekleyen arazilerini, belediye olarak kamulaştırmak olduğunu söyledi. Yatırımcılar açısından cazibe merkezi olduğunu son yıllarda göstermeye başlamasına rağmen, kamulaştırılmayan arazilerin Söke OSB’nin önünün açılmasında hala bir engel olduğunu belirten Söke Belediye Başkan Adayı Metin Yavuz; “Bu engeli Belediye olarak biz kaldıracağız” dedi.
Toplam 1 milyon 850 bin metrekare alana sahip Söke OSB’de bugüne kadar 761 bin 963 metrekare alanın kamulaştırıldığını belirten Metin Yavuz; “Bugün yol sıkıntısı çözülen, yeni fabrikaların kurulmaya başlandığı OSB’nin daha da iveme kazanması için kamulaştırma engelinin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Daha önce belediyemizin payı arttırılmış ve yeni dağılım ile Söke OSB hız kazanmıştı. Bu hızın İl Özel İdarelerin kapanacak olması ve İl Özel İdarenin payının Büyükşehir veya Söke’ye aktarılacak olmasıyla OSB’de Belediyeye daha fazla iş düşecek. Belediye Meclisimizin ilk kararlarından biri de kamulaştırmaların tamamlanması için gerekli kararı almak ve Söke OSB’nin önündeki engeli kaldırmak olacak” dedi.
İş adamı olarak istihdam yaratmak ve yaşadığı kente yatırım yapmayı iyi bildiğini belirten Metin Yavuz; “İşsizliği önlemek, vatandaşımıza aş kazandırmak ve yeni iş kapılarını açmanın öncelikli yolu OSB’dir. Söke OSB Söke halkı bize teveccüh gösterdiğinde kısa sürede şahlanacak. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Haber: Levent Tuncer

 

Bu haber 6924 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz