söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiHavanda Su Dövmek Huyumuz Oldu


Havanda Su Dövmek Huyumuz Oldu

Bir günü önceki günden daha zor geçmeye başlayan bir Türkiye’de yaşamaya başladık. Benim yoğurdum ekşi değil diyenlerle çal oyna havasında olanların sayesinde geldiğimiz nokta işte bu. Herkes koy ver gitsin noktasında. Millet mi? Türkiye’de millet mi kaldı ki? Kalabalıklar geçim derdi peşinde. Artık hiçbirşey toplulukları ilgilendirmiyor. Eskiden kahvelerde konuşanların hepsi sustu bugün. Doğudakileri hariç tutarsanız, Türkiye’nin öteki bölgelerinde mitingler yapanlar, yürüyüşe çıkanlar da kalmadı.
Millet susuyor, susuyor. Susuyor da, yüreği kan ağlıyor biliyor musunuz?
Fakat beyzadelerimize göre öyle değil. Hemen hepsi Türkiye’de en fazla neyin, kimin konuşulduğunun peşinde. Onlar kimi konuşuyorlar belli değil mi? Başrol oyuncusundan figüranına kadar cümle ağızlar, hakiki oğlandan başkasını dillerine almaz davranıyorlar ama ille de PKK’yi öne çıkarmaktan da kaçınmıyorlar.
Bıktık, gerçekten bıktık. Basiretsizlerimizce kandırılmaktan bıktık artık. Gökkuşağı koalisyoncularına göre, her şey günlük güneşlik, her şey tıkırında gidiyor, her yol açık.
Açık da, bu olanlar ne?
CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, gülllük gülistanlık bir Türkiye’de yaşamış olsaydık, alacakaranlıkta kendi seçim bölgesinde zor kaçırılırdı. Üstelik Şemdinli operasyonunun bitirilmesinin hemeen ardından bu olay gündeme düşer miydi?
Vaziyet oldukça vahim. Geldiğimiz nokta kötü. Milletimizin susmasıda hayra alamet değil.
Bakalım bugün ne olacak?
Birkaç gün misafir edileceği söylenen Hüseyin Aygün, serbest bırakılacak mı? Ya da meydana gelecek başka olaylar mı bu olayın üstünü örtecek?
Endişeliyim.
Havanda su dövenler, şimdiden berrak suları bulandırmaya başladılar. Beyler, bir milletvekilinin kaçırıldığının farkında bile değiller ama konuşuyorlar, konuşuyorlar...
Neymiş efendim?
Aslında kaçırılacak olan Hüseyin Aygün değilmiş... Hedefteki asıl isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu’ymuş.Peki biliyordunuz da neden tedbir almadınız? Neden kaçıracak olanların önünü kesmediniz, yoluna çıkmadınız.?
Bunlar boş şeyler.
Gerçek olan bir şey var ortada. CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, çok iyi bildiği Tunceli topraklarında, güvenliği bol bir Türkiye’de alaca karlıkta kaçırıldı. Henüz akşam olmamış, daha güneş kavuşmamıştı bile.
Sonrası karanlık.
Her kafadan çıkan çatlak sesler. Yok şöyleymiş,böyleymişler...
Vaziyet oldukça vahim.
Yarınlar ne getirecek belli değil. Türkiye nereye gidiyor kimsenin umurunda değil. Milletimiz birbirine kuşkulu gözlerle bakıyor. Buna rağmen birkaçı hariç bütün televizyonlarımızda ve yazılı basımınızda havanda su dövmeler devam ediyor.
Ediyor da bakalım yarın hınk deyiciler ne yapacak?
Meclise CHP’lilerin dışında kimler gidecek?
Önemli olan bu!
Biliyor musunuz yarın meclis toplanmazsa, hakiki oğlan; Kılıçdaroğlu’nu geçmiş olsun diye aramazsa, yandı gülüm keten helva günlerimiz başlayacaktır.
Kaynaştırılıp kaynaşacak olan milletimiz, daha da ayrılacaktır.
Ne diyelim? Böyle bir günü bekleyenler sevinecek, münasip yerlerine kınalar yakacaklardır.
Yazık, çok yazık.
Şimdi şapkalarımızı önümüze koyup düşünme zamanıdır.
Şimdi düşünme zamanıdır.
Yarın çok geç olabilir.
Haydi.

Oyhan Hasan Bıldırki
http://oyhanhasanbildirki.tk/

 

Bu makale 663 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • HALİL GÜVEN (14/8/2012)
    Kümesi tilkiye emanet edersen olacağı bu değil mi kardeş?