söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMASAL KAHRAMANLARI PARKI HAYAL OLDU...


MASAL KAHRAMANLARI PARKI HAYAL OLDU...

Masal Kahramanları Parkı projede gerçekçi, uygulamada hayal oldu...
Proje amacı güzeldi. Bu parkta aileler; kafelerde, restaurantlarda çayını kahvesini yudumlarken, çocuklar da masal kahramanları ile oyunlar oynayıp, gönüllerince eğleneceklerdi. İller Bankası'nın da projeye onay vermesi ile 5,5 milyon TL'nin üzerinde harcama yapıldı.
Belediye başkanımıza sordum!..
-Bu yapılan park için, ödenen para çok değil mi?
Başkanın verdiği cevap ise;
-Sen biliyormusun, burası kendini 3 yılda amorti edecek!.. Dediğinde Sustum!..
Şimdi tekrar soruyorum.
-Başkanım aradan geçen bunca zamana rağmen bu yer kendini amorti etti mi?
Geçen gün bir misafirimi oraya davet ettim. Bin pişman oldum. Parkın kapısında bir lira giriş parası alan güvenlikçilerin haricinde parkta; ne çocuklar, ne aileler, yani hiç kimse yoktu. Misafiri kafeye götüreyim dedim, kafe yok... Restauranta götüreyim dedim, restaurant  yok. Ve bir su bir soda alacak bir büfe yok...
Koca parkta; kaderine terk edilmiş masal kahramanları dökülmekte, Söke çayını aratmayacak dere yatağı pislik içinde... Acaba, 5,5 milyon TL'nin üzerinde harcanan para bu parkın neresine gömülmüştü. Boyası dökük, rengi solmuş Guluverin ayaklarının altındamıydı. Yoksa bankların yada Nasrettin Hoca'nın yoğurt mayaladığı dereye mi gömülmüştü. Ailelerin, çocukların yani insanların olmadığı bu masal parkı hayal olmuş durumda. Burası acilen kafeler, büfeler, restaurantlar ve hatta cep sinemalarıyla yaşatılmalı... Bu halkın parası ile yapılan yer yaşamadıktan sonra o projeler ölü projelerdir.
5,5 milyon TL'nin üzerinde harcama yapılan bu masal kahramanları parkının durumunu görüp, gece gönül rahatlığıyla başınızı yastığa koyup uyuyabiliyorsanız, Söylenecek söz bitmiştir...

Biraz Tebessüm;
Huuu hu!.. Komşu komşu, Oğlun geldimi geldi mi? Geldi!.. Ne getirdi? İnci boncuk... Kime kime? Sana bana. Başka kime? Kara kediye. Kara kedi nerede? Ağaca çıktı. Ağaç nerede?.. Balta Kesti… Balta nerede? Suya düştü. Su nerede? İnek içti. İnek nerede? Dağa kaçtı. Dağ nerede? Yandı bitti, kül oldu!..
Saygılarımla...

 

Bu makale 2312 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz