söke ekspres gazetesi
 • söke ekspres gazetesiSÖKE'DE AKP YETKİLİLERİ CHP DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR


SÖKE’DE AKP YETKİLİLERİ CHP DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR

Yaklaşık 15 milyon TL’yi bulan bir bütçeli Sulama Birliği var. AKP İlçe Başkanı Namık Yıldırım bu Sulama Birliği seçiminden dahi haberi yok. Çünkü seçimlerde kılını dahi kıpırdatmadı. Halbuki, Söke tarıma dayalı büyük bir ilçe. Sulama birliği tüm çiftçileri ve tüm köyleri ilgilendiriyor. Yerel ve genel seçimlerde bu kurum çok önemli. Sulama Birliği seçimlerinde, büyük bir çiftçi aynı zamanda AKP meclis üyesi Levent Candal olabilirdi. Ya da Güllübahçe Belediye Başkanı Yusuf Toptay. Sulama Birliği başkanlığına CHP Söke Belediye başkanı Necdet Özekmekçi tek aday olarak girdi ve AKP belde başkanı olsun, AKP meclis üyesi olsun, AKP’li görünen muhtarlar hep birlikte CHP Belediye Başkanı Özekmekçi’yi Sulama birliği başkanı seçtiler.
Seçim akşamı Güllübahçe beldesi, gün batımı restoranda içkili, şarkılı büyük kutlama vardı. Kutlamada; Söke Belediye başkanı aynı zamanda sulama birliği başkanı Necdet Özekmekçi.
AKP li güllü bahçe belde başkanı Yusuf Toptay.
Seçimlerde AKP İl Genel meclis üyesi 2. sıra adayı olan Esat Kuru.
Doğanbey Köyü muhtarı.
Yuvaca Köyü Muhtarı.
Gölbent Köyü Muhtarı.
Özbaşı Köyü Muhtarı.
Tuzburgazı Muhtarı.
Karacahayıt Köyü Muhtarı.
Sulama Birliği Müdürü
Meclis üyeleri…
Ve şimdi sıkı durun; Baş misafir AKP İl Genel Meclis üyesi Kenan Özcan.
AKP’li belde başkanları, AKP’li Muhtarlar hatta AKP’li meclis üyesi ve hatta AKP’li İl genel meclis üyesi sulama birliği başkanlığını kazanan CHP Söke belediye başkanı Necdet Özekmekçi’nin başarısını kutluyorlar.
Öte yandan AKP belediye meclis üyesi olan Levent Candal, Kemal Karakaş, Şule Tuntaş sanki birer CHP meclis üyesi gibi davranıyorlar. Neden derseniz; Belediye başkanı meclisin başlama saatinde arkadaşları odasına çağırıyor, 20 dakika görüşüp toplantı salonunda maddeyi okuyor. Mesela; Boynak içme suyu projesi için 9 milyon ek kredi için meclisten yetki isteniyor. Hiçbir açıklama yapılmadan, neden yetki istendiği sorulmadan AKP meclis üyeleri onay veriyor. Halbuki, on sekiz milyon kusuru bulan Boynak içme suyu projesi için iller bankası 11 milyon kredi çıkarmıştı. Gerisini belediye kendi imkanları ile yapacaktı. Belediyede para demek ki yok. İller bankası bu projeyi yapacaksa meclis ek kredi için yetki vermesi gerekiyordu. Burada AKP’li meclis üyesi arkadaşlar neden sormuyor?
2009 yerel seçimlerinden bu yana şehirde kayda değer her hangi bir yatırım olmadı.
2012 yılı sonlarına gelmekteyiz. Belediyemizde yatırım için ne kadar paramız var?
Söke de AKP meclis üyeleri birer CHP meclis üyesi gibi çalışmakta.
Söke AKP de en büyük sıkıntı, etkisiz bir ilçe başkanlığının olması.
Bu yapıyla Söke de AKP’nin işi çok zor.

 

Bu makale 2249 kez okundu.


Yorumlar
  Yorum Yaz
 • kenan özcan (22/10/2012)
  Gerek başkan , gerek muhtarlar ve meclis üyeleri ; kendi özel yemeklerinde diğer il gnl.mcl. üyelerini değil de Ak partinin il genel meclis üyesini yanlarında görmek istemişler ise bu karşılıklı sevgi ve saygının ne kadar ileri düzeyde ve takdir edilecek boyutta olduğunu gösterir. Ayrıca biz orada Sulama birliğinin siyaset üstü bir konumda olması gerektiğini ve ovaya dair ortak menfaatlerimizi her şeyin üstünde gördüğümüzü ifade edebiliyor isek ; tam da bu sebeple Necdet bey artık sulama birliğinde 4 yıl yöneticilik yapacak ise gelecek yıl belediye başkan adayı olmasını etik bulmayacağımızı söyleyebiliyorsak Söke ve Ak parti bundan ne kaybeder Nezir bey?

 • Nezir Çetin (22/10/2012)
  Böyle devasa bir kurum olan Sulama Birliği Başkanlığı seçimlerinde, AKP yöneticileri olarak kılınızı kıpırdatmayacaksınız, çalışma yapmayacaksınız. Aynı zamanda CHP belediye başkanı olan Necdet Özekmekçi tek aday olarak sulama birliği başkanı olacak, seçimlerde bu kurumu istediği gibi kullanacak ve rakıların gırla aktığı, şarkılar türküler eşliğinde zafer kutlayacak, ve siz bu zafere ortak olacaksınız. Ondan sonrada Söke de AKP ye seçim kazandıracaksınız öyle mi? Daha net olabilirsiniz. biz AKP ye söke seçim kazandırmak istemiyoruz. Yoksa bizim saltanatımız sona erer derseniz daha inandırıcı olursunuz.

 • Turgut Türkoğlu (22/10/2012)
  Burada önemli olan bu kurumun geleceği açısından bakılmasıdır.Söke sulama birliği DSİ binalarının kullanım hakkını alabilmişse bunda Sayın vekilin payı yatsınamaz.Ayrıca burada tüm siyasi parti temsilcilerini görmek söke için bir kazanımdır.Söke bu tabloları özlemişti,herkes bunu böyle bilsin.Bu birliktelik sağlanırsa Söke kazanır.Ak parti ve Mhp ye buraya verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek gerekir.Saygılarımla

 • kenan özcan (22/10/2012)
  Ak partiyi kurduğumuz günden beri verdiğimiz mücadele ve Söke Halkımızın giderek artan takdiri ortadadır. Bunu sınamaya kimsenin yüreği yetmez. Biz siyasi mücadelemizi seçim sandığında yaparız. Vatandaşın takdirine saygı duyarız. Seçimden sonra yegane yolumuz Söke'mizin ortak çıkarlarıdır. Söke'in çıkarları yegane siyasi vizyonumuz olur. Sekiz bin çiftçinin olduğu ovada sadece 500 çiftçi sulama birliği üyesi olup buradaki seçimi siyasi bir çekişmeye dönüştürmüyorsa siz de buna saygı duyun

 • Nezir Çetin (23/10/2012)
  Farkındaysan Kenan abicim, Sulama Birliğini kazanan 90 delegenin içinde tek çiftçi olmayan kişi kazandı. Sizler, ilçe başkanlığınız olsun, belediye meclis üyeleriniz olsun, il genel meclis üyesi olarak sen hiç bir çalışma yapmayacaksınız, altın tepside tüm nimetleri CHP ye sunacaksınız. Sonrada gidip hep beraber CHP nin başarısını kutlayacaksınız. AKP milletvekilleri, Akp li bakanlar yada başbakan bu Söke gerçeğini neden görmüyorlar. Hiç çalışma yapma seçim zamanı söke de sonuncu ol ondan sonra takdir vatandaşın de.... Sen söke için sökedeki vatandaş için kılını kıpırdatma, birde git karşı tarafa seçim kazandırdık diye kutlamaya katıl... Bu hizmetiniz, bumu siyasetiniz, bumu AKP nin idarecileri...