söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE; YEREL VE GENELİ BULUŞTURACAK MI?


SÖKE; YEREL VE GENELİ BULUŞTURACAK MI?

"Olmuyor işte!.."
Vatandaş böyle diyor…
25-30 yıldır Söke yerinde sayıyor. Hatta geriye gidiyor.
Şehir hizmetsizlikten ve yatırımsızlıktan göç vermeye başladı.
Şehirde; rutin işlerin dahi aksaması, yapılan projelerin amacına ulaşmaması, başkanın şehre ve vatandaşlara duyarsızlığı Söke’nin kaderi olsa gerek.
Vatandaş artık hizmet istiyor.
Söke artık yatırım istiyor.
Hizmet için, yatırım için vatandaş artık yüksek sesle yerel ve genel iktidarı birleştirmek gerektiğini söylüyor. Ve kulislerde Söke Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisi'nden birbirinden değerli kişilerin adaylığı konuşuluyor.
Değerli ve birbirinden kabiliyetli bu kişiler, Söke için birer şans… AKP İl Başkanı Sadık Atay’da Söke’nin geleceği, şehre hizmet ve yatırım için bu değerli kişilerin içinden adayı vatandaşın önüne gerekirse sandık koyarak seçeriz. Çünkü bu birbirinden değerli kişiler belediye başkanlığında, meclis üyeliğinde, büyük şehir belediye meclisinde ve hatta büyük millet meclisinde görev alacaklar diyor.
Söke Belediye Başkanlığı için AKP'den kamuoyunda ismi geçen Söke’nin değerlerinden bir kaçı.
Mimar, Saadet YAVUZ…
Söke Belediyesi'nde ANAP döneminde başarılı belediye meclis üyeliği görevini yürütmüştü.
Aynı zaman da işinin uzmanı önemli bir mimar. Kulislerde, halk arasında AKP4den belediye başkan adaylığı için ismi ön plana çıkıyor.
İşadamı Metin YAVUZ…
Metin Yavuz, uzun çarşı dediğimiz İstasyon Caddesi'nin esnaflarından. Çok başarılı bir işadamı. Sürekli yatırım yaparak yüzlerce kişiye istihdam sağlıyor. Belediye bütçesinden daha fazla bir bütçeye hükmetmesi, belediye bünyesinde çalışan kişilerden daha fazla kişileri bünyesinde çalışmasına yön vermesi önemli. Yerel yönetim başkanlığı için ismi sık sık vatandaşlar arasında gündemde. Maraton TV de yapmış olduğum açık oturum programın da İl başkanı Sadık Atay da "Söke için bu kişilerin ayağına da gideceğiz" demişti. Yerel yönetim başkanlığı için işadamı Metin Yavuz’un isminin halk arasında gündemde olması Söke için önemli.
Bir diğer önemli isimlerden biri de, Söke Ticaret Odası Başkanı Süleyman TOYRAN…
Süleyman Toyran, Oda yönetimi ve meclisi ile Söke’mizin sorunlarının çözümü için her platformda yer aldı. Söke’nin Fakülte ve Yüksek Okula kavuşması içinde Oda olarak yaptıkları ve daha yapmakta oldukları katkılar, takdire şayandır. Ve Toyran, yüksek sesle, Söke’nin gelişimi için artık yerel ve genelin yönetimin buluşması gerektiğini söylüyor. Kendisinin yerel yönetim başkanlığı için hazır olduğunu söylüyor. Söke’nin değerlerinden olan Toyran kamuoyunda sürekli gündemde…
AKP Yerel yönetim başkanlığı için kamuoyunda konuşulan önemli ve aynı zamanda değerli bir isim; Ticaret Odası Meclis Başkanı aynı zamanda işadamı Behlül ER…
Söke'de partili partisiz her kesimden sevilen bir isim. Vatandaşlar arasında isminin ön plana çıkması çok önemli. Ardına iktidar gücünü alarak yerel yönetim başkanlığında Söke’yi hizmette ve yatırımda ihya eder. Çünkü ismi ön plana çıkan diğer kişiler gibi Behlül ER, Söke’nin yetiştirdiği çok önemli değerlerden biri. Ve Söke sevdalısı…
Görünen şu ki; vatandaş 25-30 yıldır, belediye başkanlarına Söke’ye hizmet versinler, yatırım yapsınlar diye hep ikişer dönem yetki vererek ödüllendirdi. Ama maalesef Söke’nin talihsizliğinden mi, kadersizliğinden mi nedir, hizmetten de yatırımdan da aradığını bulamadı.
Vatandaş artık şunu iyi görüyor. İktidar gücünü arkasına almış yerel yönetimler çok başarılı.
Onun için; Vatandaş artık hizmet istiyor.
Söke artık yatırım bekliyor.
Söke halkı yetiştirdiği Söke aşığı değerlerle yereli iktidarla buluşturup, Söke'nin talihsizliğine ve kadersizliğine son vermek istiyor.

 

Bu makale 1563 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz