6 EYLÜL KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ


6 EYLÜL KURTULUŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İlçemizin bu yılki 6 Eylül şenliklerini konukları Şevval Sam, Grup Zakkum, Lida Çakı, TRT sanatçıları Sebahattin Gülümser, Sercan Kökçe, Nerva Günay Tosun ve Yahya Geylan ile Sökeli sanatçılar Yasemin Çandır ve Ozan Ünlü olacak...
Yasemin Çandır ve Ozan Ünlü ilk kez hemşehrileri karşısında sahne alamanın heyecanını yaşayacaklar.
Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünün yanı sıra bölgemizin marka ürünü pamuğun tarıma dayalı sanayinin önemine dikkat çekmek için bu yıl 11.'si düzenlenen festival etkinlik programı çok renkli geçeceğe benziyor.
30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayacak olan etkinliklerin gündüz bölümünde saat 11:00'de Bedesten Sergi Salonunda ‘Atatürk’ konulu fotoğraflar sergilenirken akşam da Uğur Mumcu Parkı Anfi Tiyatro’da Söke Belediyesi’nin Yaz Okulları öğrencilerin şenliği gerçekleştirilecek.
Söke Belediyesi'nin bu yıl düzenlediği yaz okulu kursiyerleri gördükleri eğitimlerin meyvelerini toplayacaklar. Hazırladıkları gösteriler çok güzel olacak ve bu gösteriyi toplu olarak Uğur Mumcu Parkı Anfi Tiyatro’da sahneliyecekler...
31 Ağustos Pazar Akşamı Sarıkemer Mahallesinde Şef Dr. Öztekin Yüce yönetiminde Söke TSM Müziği Konseri ve Halk Oyunları gösterisinin ardından 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde, Nuh Bey Konağında Merhume Meltem Toyran Anısına açılacak olan Nakış ve Resim Sergisi sonrası akşam da gençlerin sevdiği müzik topluluklarından ‘Grup Zakkum’ Novada Otoparkında verecek. ‘Grup Zakkum’ bu konserle Söke’deki hayranları ile buluşacak.
Yerel Amatör Grupları ve pop sanatçısı Lida Çakı’nın yanı sıra, TRT Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği sanatçıların konseri ile renklenecek etkinliklerde Sökeli THM Sanatçısı Yasemin Çandır ve yine önümüzdeki günlerde ilk albümü çıkacak olan Sökeli genç pop sanatçısı Ozan Ünlü sahne alacaklar. Bir çok etkinlikte gerek performansıyla gerek renkli kişiliğiyle göze çarpan Sökeli THM Sanatçısı Yasemin Çandır’ı önce Bağarası’nda daha sonra da ilçemizde merak ve ilgiyle izleyeceğiz. Sökeli genç pop sanatçısı Ozan Ünlü ise memleketinde ilk sınavını vedrecek olmanın heyecanını yaşayacak.
6 Eylül Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'ndaki resmi kurtuluş günü kutlama programının ardından Bedesten Sergi Salonundaki sergide, ilçemizde adından çokça bahsettiren kent arşivi çalışmaları ile ilçemizin geçmişine ışık tutan arkadaşımız Cevdet Üzüm’ün fotoğraf sergisi açılacak.
Aynı zamanda Gazetemiz yazarı olan, arkadaşımız Cevdet Üzüm'ün özenle hazırlanmış bu çalışması çok güzel olacak. Güzel olacak diyorum, çünkü araştırma ve hazırlık aşamasında Cevdet Üzüm'ün heyecanını yakından gördüm. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı "Cumhuriyet Çocukları" adlı fotoğraf sergisi 6 Eylül Cumartesi günü saat 11:00'de Bedesten Sergi Salonunda açılıyor. Geçmişten bugüne Söke fotoğraflarının konu edildiği bu sergi büyük ilgi göreceğe benziyor.
Tıp kökenli güzel sunucu Sevtuğ Kasapbaşıoğlu’nun sunacağı etkinliklerin final günü olan 6 Eylül Cumartesi akşamı Köprübaşı Otoparkta sanatçı Şevval Şam konseri  ile son bulacak...
Sekiz gün sürecek festival ile hemşehrilerimizin güzel bir hafta yaşayacaklarına inandığını söyleyen Belediye Başkanı Süleyman Toyran; ”Söke Belediyesi olarak ünlü sanatçı ve müzik grupların yanı sıra Söke’mizin yetiştirdiği sanatçı kardeşlerimizi de hemşehrilerimiz ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.”demekte...
Söke, bu yıl da sekiz gün boyunca düzenlenen etkinliklerle coşacağa benziyor...
Öte yandan gelecek yıl bu kadar kapsamlı bir kutlama programı olmayacak, bu kutlamalarda bol bol eğlenelim, seneye daha sade bir kutlama programı olabilir.

 

Bu makale 1945 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz