SÖKE PANAYIR...


SÖKE PANAYIR...

Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi Panayırı, tarım ve sanayi sektöründeki son teknolojiyi tüketiciyle buluşturmayı hedefliyor.
Söke Belediyesi öncülüğünde Söke Genç İşadamları Derneği (SÖGİAD)'ın her yıl özenle ve büyük emeklerle hazırladığı panayır bu yıl yine dopdolu…
Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı bu yıl 21. kez 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak.
Panayıra bu yıl yine katılımın yoğun olması bekleniyor.
Çarşamba kapalı pazar yerinde yapılacak olan panayır için hazırlıklarda sona gelinirken bu yıl yine çok farklı bir konsept oluşturuldu. Gerek ilçemizden gerek bir çok çevre il ve ilçelerden firmaların bu panayıra katılmak için yer talebinde bulunduklarını öğrendik. Söke panayırına olan bu ilgi her geçen yıl daha da artması biz Sökeliler olarak gurur verici bir durum.
Bu yıl gerçekleşecek olan Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırında; tarım makinaları, traktör, iş makinaları, süt ve süt sağma ekipmanları, seracılık ve fide üreticileri, damlama sulama sistemleri, yem sanayi, tohumculuk, tarım ilaçları, hayvancılık ekipmanları, yenilenebilir enerji, ısıtma soğutma, inşaat ve prefabrik yapılar, ekolojik ve organik tarım, motorlu araçlar, yan sanayi, beyaz eşya, ihracatçı firmaların yanında sivil toplum kuruluşları da yer alacak.

SÖKE ROTARY, DEPREM VE KANSERE DİKKAT ÇEKECEK…
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Söke Sanayi, Tarım ve Ticaret Panayırı'nda soyal ve sivil toplum kuruluşları da stand açıyor. İşte bu yıl önemli projelerle panayıra katılan Söke Rotay Kulübü'nün hedefi büyük; panayırda açılacak standlarda halkımıza birebir deprem ve kanserde erken teşhis konusu uzmanlarca eğitim verilerek anlatılacak.
***
Söke Rotary Kulübü, Kanserle Dans Derneği katılımlarıyla Denizli Rotary Kulübü koordinatörlüğünde "Bugün 1 saat, Yarın 1 Hayat"  projesine 11-14 eylül tarihlerinde ev sahipliği yapacak.
Bu proje 22 Rotary Kulübünün katılımıyla 12 farklı şehirde halk ile buluşacağını belirten söke Rotary dönem başkanı Op. Dr. Halil Karaarslan; "Halkımızı "Meme" ve "Kolon" kanseri hakkında bilinçlendirmek ve kişinin kendi doktoru olmasına yardımcı olmak istiyoruz.
Meme Kanserini anlatmak için Limon magnetleri ve yapay meme üzerinde görsel ve uygulamalı olarak hissederek öğretilecek. Kendi kendine meme muayene metotları gösterilecek ve bunlar ile ilgili uygulama broşürleri verilecektir.
Kolon Kanserini anlatmak içinse; kalın bağırsağın bir bölümünü gösteren 3m genişliğinde ve 3 metre yüksekliğinde şişme bir balon maketi ile zihnimizde canlandıracağız. Üzerinde hastalıkların yerleşim tarzları görülecek. Dışkı şekil değişiklikleri, gaita da gizli kan ve kolonoskopi hakkında bilgilendirici broşürler verilecektir." dedi.

VÜCUDUNUZU ÖNCE SAĞLIKLI İKEN TANIYIN Kİ; DEĞİŞİKLİKLERİ FARK EDEBİLESİNİZ!
Bilgilendirilip farkındalığa ulaşan bireyler kanser belirtilerini çok erken fark edip erken teşhis ile hayatını kurtarır. Gayemiz; Bu bilinçlendirme ile "Bir Tek" kişinin bile erken teşhis mutluluğunu sağlayabilmektir.
Op. Dr. Halil Karaarslan; "Kırk yılı gecen Genel Cerrahi Uzmanlığı hayatımda, en çok üzüldüğüm konulardan biri de; geç kalınmış olarak doktora gelen "Kanser" hastalarıdır. Ülkemizde en sık rastlanılan kanserlerin 4. ve 5. Sırasında olan "Meme" ve "Kolon" (Kalın bağırsak) kanserleridir. Erken teşhis edildiğinde %100 yaşam şansı vardır. (en az 10 yıl için). Meme ve Kolon farkındalığı artmış kişilerce erken fark edilebilir. Gecikmede ana unsur ‘’Utanç’’ duygusudur. Utancımızı  yenelim, vücudumuzla ilgilenelim, bilgilenelim farkındalığımız artsın hayatımız kurtulsun." dedi.
***
11-14 Eylül tarihleri arasında Söke Tarım Fuarındaki Söke Rotary Standlarına gelin, Birlik olalup, farkındalık yaratalım...

 

Bu makale 1124 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz