söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi"BAKANLAR KURULU"MU TOPLANDI


"BAKANLAR KURULU"MU TOPLANDI
 
Geçtiğimiz hafta Söke'de 11. Pamuk Festivali ve Kurtuluş Etkinlikleri düzenlendi. 30 Ağustos Cumartesi'den 6 Eylül Cumartesi'ye bir çok etkinlik yapıldı. Ne kadar güzel. Fakat akşam kimin konseri varmış sorusunun ardında pek önemsenmeyen bazı olaylarda olmadı değil.

"İçimizdeki TEOG kurbanları"
Ulusal medyada 90 km - 120 km uzağa yerleştirilen öğrencilerin sıkıntılarını anlatan haberleri gazetelerden okuduk. Fakat benzer sıkıntılar çok uzaklarda değildi. Kendi çocuklarınızın, genç arkadaşlarımızın sıkıntılarını satıraralarında, siyasi dedikodular arasında kaynattık gitti. TEOG’da tercih yapmayan 134 bin öğrenciden 94 binin meslek, 40 binin imam hatip liselerine otomatik sistemde zoraki olarak yerleştirilmiş olmasına ses çıkaramadık. Söke'de bir öğrencinin en yakın okul burası denilerek 50 km uzaktaki bir okula yerleştirilmesini hangi ölçü birimiyle yaptığını sormadık.

"Eğitimde Siyasi Kadrolaşma"
Söke Milli Eğitim kaynadı, Eğitim Sen, Eğitim İş, Türk Eğitim Sen Söke temsilcileri Öğretmenevi önünde bir basın açıklaması yaptılar. Yaşanan görevden almaların ardında yatan sebepleri ve yaşanan olayları kesin ve net bir dille en duru halliyle anlattılar. Çok ağır ithamlarda bulundular.
Aynen yorumsuz aktarıyorum: 'Eğitim yöneticileri değerlendirme sonuçlarına göre görevden alınan ve görev süresi uzatılan okul müdürlerinin sendikal aidiyetine bakıldığında, tarihin en büyük siyasal kadrolaşma hareketi ile karşı karşıya olduğumuz anlaşılmaktadır. Söke de yandaş sendikanın temsilcileri yapılan yönetici kıyımına dahi razı gelmemekte, açıktan AKP’li olmayan hiçbir yönetici kalmayacak demektedirler. Yani onlar AKP’nin memuru olmamızı istemektedirler. Bu süreçte müdür ve müdür yardımcılarının onurlarıyla oynayarak, baskıyla, şantajla yandaş sendikaya üye yapmışlardır. Onurlu davranan, dik duran yöneticilerin görevlerine son vermişlerdir.'

"Siyasilerin Editör olduğu yerde Kaygıllı Mahallesi Muhtarı Cavit Gayaf MUHABİRLİK dersi verdi, soru sordu"
İki sorum olacak. Birincisi Bu toplantı'da neden basına kapalı konuştunuz, ne konuştunuz. İkincisi basının alınmadığı bir ortamda nasıl oluyorda bu toplantı sayfa sayfa haber oluyor.  Hadi ilk sorunun cevabını “Bakanlar Kurulu toplantısında neden basın yok” diye ultra süper bir soruyla geçiştirdiniz, kendinizi yere göğe sığdıramadınız. Ben esas kendi cemaatimdeki abilerimi imkansızı başardıkları için hem tebrik ediyorum hem de bir kardeşiniz olarak tüyo kapmak maksatlı soruyorum; “Yahu imkansızı nasıl başardınız, kovulduğunuz yerden nasıl haber çıkardınız”. Hendekten deve atlatmak bu olsa gerek. Çünkü öyledir bu işler sevmezler soru soran insanı, basın açıklaması yapmaya ise bayılırlar.

"A TAKIMI'NA TEŞEKKÜRLER"
Dün gazetemizin 53. kuruluş yılı kutlamak vesilesiyle A takımı Söke Ekspres Gazetesi'nin bahçesinde toplandı. A Takımının Kaptanı Muzaffer İşlekel'in liderliğinde yıllarını Söke'ye katkı sağlamaya adamış duayen diyebileceğimiz, Hasan Erden, Ali Akkaya, Aşır Tunca, Kasım Üzüm, Haluk Kutlay, Balamir Uzgur, Orhan Gündüz, Hüseyin Korkut, Cevdet Üzüm, Ali Sarayköylü, Ali Esmer gibi isimler yine bir aradaydı. Bu toplantıda banada küçük bir jest yapıp hediye verdikleri için kıvanç duyduğumu belirtmek isterim. Benim en mutlu olduğum şey ise bundan tam 7 yıl önce Söke Eksprese ilk adımımı attığım anda, röportaj dizgilerini yaparak gazeteciliğe başladığım Ali Sarayköylü'nün elinden hediyemi almak oldu. Hele ki benim hakkımda söylediği sözlerin ne kadar gurur verici olduğunu anlatamam. Yeniden teşekkürler A Takımı...

 

Bu makale 714 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz