söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiTarımsal Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı...


Tarımsal Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı...

Tarım Sanayisi ve Ticaret Fuarına yönelik kendi pencereme yansıyan görüntüleri paylaşacağım.

EN ÇOK İLGİ ÇEKENLER
“Pamuk Toplama Malikanesi”
Pazar yerinde kurulan Fuar’da en çok ilgiyi dubleks bir ev büyüklüğünde, çeşitli akrobasi hareketleri yapabilen, iç kabini stüdyo daire büyüklüğündeki, pamuk toplama işlevini yerine getiren aletti gördük. Ben görmedim ama içeride pamuğu gömlek haline getirip satışa hazır hale getirdiği söylentileri dolanıyordu.

“İkinci sırada ise Sökede ev
alınabilecek paraya satılan otomobiller”
Arabaların olduğu bölüme gitmeden önce matbaada baskı işlerini yaptığımız inşaat firmasıyla fuarda karşılaştım. Yaptıkları dairelerin fiyatlarını sordum. Anladığım kadarıyla maliyetler arsadan dolayı yapım maliyetlerinin fazla olmasından dolayı yüksek, eh otomatikman dairelerin fiyatları da yüksek. Daha sonra oradan ayrıldım otomobillerin fiyatını gördüm ,dua ettim içimden. Firma bana “Yahu el insaf otomobile 77- bin 80 bin fiyat biçilen memlekette bir eve çok mu para istiyorum” dese hiç bir şey diyemez öylece kalırdım. Ama sizler için araştırdım Söke’de 70-80 bin liralık araba fiyatına, biraz eski de olsa bir  çok daire mevcut. 

“Mini etekli ablalarımı rahatsız etmeyin”
Fuarın elbette en estetik öğelerinden biri de standların başında görevli arkadaşlardı.Ama memleketimin genel sıkıntısı burda da hortladı. En çok dikkat çekenler bu arkadaşlar değil, onların karşısında durup uzun süre onları izleyenlerdi. Dışardan çok dikkat çekiyorsunuz yapmayın.

“EN FAYDALILAR”
Fuarın belki de beni en mutlu eden kısmı sağlık alanında yapılan bilgilendirici standların varlığıydı. Rotary Kulübünün düzenlediği Kolon kanserine dikkat çekme amaçlı yaptığı çalışmayı zaten daha öncesinden duyurmuştuk. Fakat o gün Toplum Sağlığı Merkezi’nin de kanserle mücadele için stand açtığını gördüm. Oradan çıktıktan sonra İş-Kur’un birebir online portal üzerinden iş ve mesleki danışmanlık faliyetlerine orada da devam ediyordu.

“HOŞGELENLER”
Bu fuara Aydın’dan gelen Ticaret Odası’na, Isparta Ticaret Odası’na, Kuşadası Genç İşadamları Derneği’ne, Uşak Genç İşadamları Derneği’ne, Isparta Genç İşadamları Derneği’ne hoş geldiniz diyorum.

“ALLAH RAZI OLSUN”
İlk akşam lokma dağıtan kim bilmiyorum ama allah razı olsun, fırsat bulup yemek yiyene kadar açlığımı yatıştırdım. Nolur nankörlük olarak algılamayın ama keşke iki tane kürdan koysaydınız da millet ellerini batırdıktan sonra sebillerde ellerini yıkamak zorunda kalmasaydı.

“NEDEN YOKLAR”
Bir de bu fuarda neden orada olmadığını düşündüğüm bir kaç kurum vardı. Sebeplerini bilmiyorum ama gözlerim aramadı değil. Ama sonra hatırladım bu tarım fuarı değil ki, neden o kurumlar orada olsun.

“ÇARŞAMBA PAZARI”
Bu fuardan yine en çok evlerinden çıkan Sökeliler faydalanacak. Tüm yıl boyunca 23 Nisan, 19 Mayıs, 6 Eylül haftası ve Fuar sayesinde dışarı çıktığında bir faaliyet içerisine girebilen vatandaşlar için böylece sezon da kapanmış olacak. İnsanlar yine evlerine kapanacaklar. İnsanlar yine Söke’nin en yüksek katılımlı sosyal ve ekonomik etkinliği çarşamba pazarını beklemeye devam edecek. Yakında keşke seçim olsa da sokaklar şenlense ...

“YETMEZ AMA EVET”
Bu fuarda sponsor olan tüm kurumlara da yetmez ama evet diyorum ve bu yöndeki desteklerine devam etmelerini gönülden destekliyorum.

 

Bu makale 1123 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz