söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiADALET PARKI


ADALET PARKI

Şu Söke'de en büyük problemlerden biri sosyal hayatın sıfır, hatta eksilerde olması. Senelerce Söke'de oturup, bir çay içebilinecek tek yer kahvehanelerdi. Her sene bir kaç Kafe açıldı kapandı, tutmadı, ki zaten açılan yerlerde gidilecek yerler değildi. Arkadaşlarla toplanılacak tek yer Atatürk Parkı'nın içindeki kafeydi. Birkaç yıldır Söke'nin değişen yapıları, bu tür mekanlara ev sahipliği yapabilecek duruma geldi. Bir, iki, üç, derken sayıları güzel rakamlara ulaştı diyebiliriz. Bazılarının fiyatları sanki Söke'de değilde, Nişantaşındaymışsın izlenimi yaratsa da naparsın işte gidiyoruz. Ama Söke'de özellikle Yenikent'teki Balık Kafe bu yıl, fiyat-hizmet-kalite değerlendirmesinde zirvede yer aldı. Geçen yıl ilk gittiğimde, hem canlı müziğimizi dinledik hem de çaydır, tosttur, sodadır, kahvedir derken, karnımızı da doyurduk. Neyse artık kalkalım yeter bu kadar dedik, gittik hesabı ödemeye, borcumuz ne kadar dedik, yanlış olmasın bize 6 ya da 7 lira gibi bir rakam söylediler. Biz önce yok bizim masa o değil dedik. Ama elimizdeki adisyon fişinde yazıyor ne var ne yoksa. Ortada bir hata yok yani. Artık biz nasıl alışmışsak aynı şeylere 30-35 lira hesap ödemeye, söylenen rakam bizde şok etkisi yarattı. Ama hesabı ödeyince bizde bir sezon sonu indirimlerinden faydalanmışız gibi bir mutluluk oluştu. Biraz da niye gelmedik biz buraya daha önce diye pişmanlık.
Gerçi neden daha önce oraya gitmediğimizi biliyorum. Yenikentte oturan biri için orası ayakaltı bir yer olurken Huzurlarda oturan biri için ada yolunda bir yer. İşte Adalet Parkı'nın kafeteryasının açılmasına bu yüzden çok sevindim. Zaten o parkın olduğu yer senelerce rezil bir durumdaydı. Kışın çamur deryası olur yollara taşardı. Ama Necdet Özekmekçi'den Allah razı olsun, tabiri caizse giderayak senelerdir tek bir tek çivi çakılmamış, keçilerin, koyunların, hatta geçenlerde gürültüsünden pencere kapattıran hindilerin bulunduğu Çeltikçi Mahallesine çok güzel bir yer kazandırdı.

"Çeltikçi Mahallesinde PENNE ARABİATA dönemi"
Keşke bu yaz sezonunda açık olsa diye iç geçirdiğim kafeteryanın da Fatih Akkentli'de geçtiğimiz günlerde açılışını yaptı. Konuşmasından anladığım kadarıyla menüler zengin ama fiyatlar yine çok asgari olacak. Çay 50 kuruş olduktan sonra gerisini tahmin etmek pek de zor değil.
Artık darısı Şehiriçi minibüslerine bindiğimizde miğdemiz bulanmadan hoplayıp zıplamadan evimize ulaşmamızı saylayacak yolların yapılmasını sağlamasını umduğumuz Süleyman Toyran başkanımızın başına. Bir hayır duası da onun için okuruz inşallah.

"OSB"
Söke Osb konusunda geçtiğimiz hafta da çok önemli gelişmeler yaşandı. Ne güzel, ne mutlu.

"CADDELERİMİZ ARTIK ÜCRETLİ"
Araçlar Söke'de giderek sıkıntı yaratmaya başladı. Park sorunu yıllardır var olan bir sıkıntıydı. Çözüm konusunda ise yıllardır en ufak bir şey yapılmadı yada yapılamadı. Şimdi Büyükşehir Yasasıyla birlikte Aydın Büyükşehir'e geçen bu yollardan da, araç yoğunluğu göz önüne alınarak bir gelir elde edilmeye başlanacak. Bu ücretler ne trafikteki araçların sayısında azalmaya neden olur, ne de park sorununa çözüm olur. Allah vere de şu çay üstü'ndeki iki otoparkımız yıkılmadan yerine yeni bir otopark temin edilir. Yoksa ÇARŞI KARIŞIR !!!

SÖKE SPOR SEZONU AÇILDI
Senelerdir aynı haberler gazetelerde yer alır. Ya Söke Spor yeni yönetimini belirler, ya çim bozuktur, ya sezona şampiyonluk hedefiyle çıkar, ya süper transfer yapmıştır ya da yönetim içi kavga gürültü.
Senelerdir içimde bir heyecan kıpırtısı yaşatmayı başarabilen iki kulüp var. Biri AKHİSAR BELEDİYE SPOR diğeri ALTINORDU SPOR KULÜBÜ. Söke Sporla ilgili bir şey demek istemiyorum. Ama bu satırlardan Altınordu'ya ilişkin övgü dolu sözler söylemek istiyorum. Aralarındaki vizyon farkından bahsetmek, ortaya koydukları planlardan bahsetmek istiyorum. Ben bugün Four Four Two dergisinde örnek kulüp olarak Altınordu Spor Kulübü değil, ‘Profesyonel’ Futbol Kulübü Söke Spor başlıklarını görmek istiyorum. Dünya artık eskisi gibi değil. Bugün spor akademileri ciddi birer kurum. Bugün spor psikologları, antrenörler kadar önemli bir konumda. Teknolojik yöntemlerle ciddi analizler yapılmakta. Hadi hepsini geçtim. Bugün bir telefon edip, randevu alıp, uçağa binip yurt içinde ve yurt dışında bir çok kurumu gezmek çok basit. Nostaljiyi bende severim ama siz eski Söke Spor'u isterken, insanların geliştiğini, yöneticilerin değiştiğini, sporcuların fiziklerinin ve oyuna ve hayata olan bakışlarının değiştiğini, dünyada sporu yönetenlerin bu işe ne kadar titizlikle baktığını da görmenizi isterim. Herşeyin yenisi her zaman daha iyi demek değildir fakat, Söke Sporun eskiyle bağlarını koparıp yeni bir bedene bürünmesi gerektiğini de belirtmek isterim. Aşağıda ki linkteki yazının benzerini benzer dergiden okuduğum gün, gerçekten Sökeli olmaktan gurur duyacağım gündür.
http://www.fourfourtwo.com.tr/2013/12/26/profesyonel-futbol-kulubu-altinordu/

 

Bu makale 1603 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz