AYDIN'DA ÜÇ SÖKELİ…


AYDIN'DA ÜÇ SÖKELİ…

Aydın il genelinde geçtiğimiz pazar günü iki önemli seçim yaşandı.
Hemen hemen aynı saatlerde gerçekleşen iki ayrı seçimde Sökeliler de yarıştı. Aydın Baro Başkanlığı için Söke Barosu'nun Avukatlarından Gökhan Bozkurt ve Söke CHP yönetiminde çeşitli görevler almış kadın kolları başkanlığı yapmış Sibel Işık ve yine ilçe yönetiminde önemli görevler üstlenen genç siyasetçilerden Mesut Atakan, Aydın'da girdikleri yarışlarda Söke'yi gururlandırdılar.
***
AYDIN BAROSU'NDA YENİ BAŞKAN SÖKELİ AVUKAT GÖKHAN BOZKURT...
Aydın Barosu'nda bir Sökeli, avukat Gökhan Bozkurt başkanlık edecek.
Aydın Barosu'nun iki yılda bir tekrarlanan seçimlerinde önceki gün 3 aday yarıştı. 436 oy alan Gökhan Bozkurt, baro başkanı seçilerek Sökelilerin göğsünü kabarttı… Aydın Barosu Olağan Genel Kurulu, Adnan Menderes Üniversitesi Meandros Toplantı Salonu'nda yapıldı. Sümer Germen'in tekrar aday olmadığı kongrede Gökhan Bozkurt, Buket Saran ve Metin Başalan aday oldu.  436 oy alan Gökhan Bozkurt, başkan seçilirken, rakipleri Buket Saran'a 13, Metin Başalan'a ise 284 oy çıktı.
Söke Barosu'nun tecrübeli avukatlarından Gökhan Bozkurt'un Aydın Baro Başkanlığına seçilmesinin yankıları sürerken, Söke'nin Aydın'da böylesine önemli bir mevkide temsil edilmesi gerçektende günün en önemli olaylarından birisi oldu. Aydın Barosu Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
***
AYDAN CHP'DE İKİ SÖKELİ GENÇ...
CHP Aydın İl Örgütü’nde Barkan Kalınomuz başkanlığındaki il yönetiminin istifalar sonucu düşmesinin ve CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun 15 Eylül’de Kayyum İl Başkanı olarak CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hikmet Saatçi’yi atamasının ardından CHP Aydın İl Örgütü Olağanüstü Kongresi pazar günü gerçekleşti.  Aydın Şükran Güngör Salonunda yapılan CHP Aydin İl Kongresinde sonuçlar açıklandı. Hikmet Saatçi 296 oy, karşısındaki aday Mustafa Müftüoğlu 186 oy aldı… Oyların sonucunda Aydın CHP yeni il başkanı Hikmet Saatçi oldu. İl yönetimine Söke CHP'den iki genç kan; Sibel Işık ve Mesut Atakan girdiler...
CHP Aydın İl Yönetiminde yer alan iki Sökeli yönetici kardeşlerimizi de kutluyor başarılar diliyoruz.
***
Öte yandan, Aydın Esnaf Odaları Birliği yönetiminde ve Aydın Büyükşehir Belediye meclisinde bulunan belediye meclis üyelerimizi de unutmamak gerekir onlar da Söke'yi Aydın'da var güçleriyle temsil etmekteler...

 

Bu makale 1616 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz