“BİZ DE HALK EKMEK İSTİYORUZ”


“BİZ DE HALK EKMEK İSTİYORUZ”

Türkiye’de yılda kişi başı 150 kilogram ekmek tüketimi ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bir ülkedir. Bununla gurur duymalı mıyız bilinmez ama; Belediye Halk Ekmek Fabrikaları dar gelirli vatandaşları düşünerek açılmalı seçim zamanında böyle projelerin son derece olumlu dönüşler sağladığı gün gibi aşikar.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçimlerde verdiği Halk Ekmek sözlerini bir bir yerine getirmeye başladı.
Bunun en güzel örneği Aydın’da Aydın Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu Halk Ekmek Büfeleridir.
Geçtiğimiz gün bir toplantı için Aydın’a gazeteden arkadaşlarımızla gitmiştik. Aydın’da bir çok yerde Halk Ekmek büfelerinin önünde uzun kuyruklar oluştuğunu gözlemledik. İnsanlar Halk Ekmeğe o kadar rağbet gösteriyor ki dar gelirli insanların günümüzde ekmek için harcadıkları para gerçekten de çok fazla.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu önceki gün Nazilli’de tüm tepkilere rağmen yıkılan büfelerin yerine yenilerini yaparak Nazilli’de halk ekmek satışlarını başlattı.
Bunun gibi halk ekmek büfelerinin ilçemizin belirli yerlerinde satış noktası oluşturulması ve halk ekmek fırınında üretilen 250 gram ekmeğin 50 kuruştan vatandaşlara satılamasını bizler de istiyoruz.
Dar gelirli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarından biri olan ekmeği en kaliteli ve en ucuza satın alabilmeleri adına Söke’de de halk ekmek istiyoruz; Hijyen bir ortamlarda üretilen ekmeğin vatandaşlarımızın öncelikli besin maddesi olduğunu hepimiz biliyoruz… Malum yaklaşık bir yıldır ilçemizde ekmeği 90 kuruştan yani  zamlı fiyattan yiyoruz.
Halk Ekmekle ekmek fiyatlarında sağlanan ucuzlama ise kentte yaşayan tüm insanlarımız için olumlu bir yansıma olur. Gazetemize gelen vatandaşlar, gerek aldığımız telefonlar, gerekse bizzat sokakta konuştuğumuz vatandaşlarımızın verdikleri ilk tepki; “BİZ DE HALK EKMEK İSTİYORUZ” demekteler.
Biz de gazete olarak vatandaşlarımızın sesini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na duyuruyoruz…

 

Bu makale 1189 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz